• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 09 Nisan 2020
  • 00:34
 
Vatandaş Duyarlı, Yetkililer Nerede??? Sarıçam kanalında halsiz bir şekilde yüzen leyleği gören duyarlı vatandaşlar, canlarını hiç düşünmeden kanala girerek leyleği kıyıya çıkartmayı başarsalarda leyleğin kanatlarının kırık olması ve bir ayağının da bileğinden koparak vücut bütünlüğünün bozulmasından dolayı duygusal anlar yaşandı.

Sarıçam kanalına düşen leyleği görenler, canlarını hiçe sayarak kanalda halsizce yüzen leyleği karaya çıkartarak, başta 153 olmak üzere bir çok yetkili merci yi aramalarına rağmen sadece Tarım Orman Müdürlüğünde bir bekçiye ulaşabildiklerini belirttiler.

Kent Gazetesi muhabirlerinin de olaya müdahil olmasına rağmen, leyleğin 2,5 saat sonra Tarım Orman Müdürlüğü’nden gelen yetkililerin gelerek, Tarsus hayvanat bahçesine nakledileceğini duyan vatandaşlar, “oh çok şükür” derken,  neden saatlerce muhatap bulamadık sorunusuda sordular.   Bekçinin ben işe yeni girdim kimseye ulaşamam demesinin ardından gelen yetkililer yoğunluktan yeni gelebildik demesi, geride kalan soruları bile unutturdu.

 Tarsus Hayvanat bahçesinden edinilen bilgiye göre, “ göç mevsimlerinde maalesef bu tür yaralanmaya bağlı ölümler sık olmakta. Elektrik tellerine takılanlar, sıcaktan yordun düşüp uçamayanlar, açlıktan ve susuzluktan bitap düşenlerden dolayı bize getirilen hayvanlar burada müşahede altına alınıp tedavileri yapılmakta. 6-7 ay misafirimiz oluyor, iyileşenler zamanı gelince tekrar doğal hayata kavuşturuyoruz.  Bu leyleğimiz de bir şekilde kanala düşerek yaralanmış ve  malesef 2 gündür  şok’ta.  Kendisine gelmesi için beklense de pek umut yok.” Diye konuştu.

 

 

 


Yorumlar (1)
    Google