• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ekim 2019
  • 04:42
 
Vali Demirtaş, AKAMDER'in iftar programına katıldı KENT-Vali Mahmut Demirtaş, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen geleneksel iftar programına katıldı.

Özel bir restaurantta düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim'den sureler okunmasıyla başlayan iftar programına Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcıları Mustafa Aydın ve Huriye Küpeli Kan, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, dernek yöneticileri ve üyeleri, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, koruyucu aileler ve çocukları ile davetliler katıldı.

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu'nun açılış konuşmasının ardından katılımcılara hitap eden Vali Mahmut Demirtaş, "Mübarek Ramazan Ayında, devletimizin şefkat eli üzerlerinde olan çocuklarımız ve onların koruyucu aileleriyle aynı sofrada bir araya gelmekten son derece mutluyum" dedi.

Vali Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"YETİMİN YÜZÜNDEKİ TEBESSÜMÜN, DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRDİĞİNE İNANIYORUZ"

"Rahmet ve mağfiret ikliminde Ramazan Ayını en iyi şekilde yaşamanın gayretini gösteriyoruz. O sebeple Ramazan Ayınızı tebrik ediyor; birlik, beraberlik ve dayanışmamızın yıl boyu sürmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Kıymetli Konuklar, Şefkat, merhamet ve paylaşma duygularının zirveye çıktığı bu mübarek günlerde, toplumun tüm kesimleriyle iftar vesilesiyle bir araya gelmeye gayret gösteriyorum. Bugün de AKAMDER’in organize ettiği iftar programında, devletimizin şefkat eli üzerinde olan çocuklarımız ve onların koruyucu aileleriyle aynı sofrada bir araya geldik. Bizler yetim bir peygamberin ümmeti olarak, yetimin yüzündeki tebessümün dünyayı güzelleştirdiğine inanıyoruz. Hamdolsun, başımızı hangi yöne çevirsek gülen yüzler, mutlu çocuklar ve aileler görüyoruz. Bu tebessüm tablosunu oluşturanlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum."

"BİR ÇOCUĞA KORUYUCU AİLE OLMAK, MADDİ HİÇ BİR DEĞERLE ÖLÇÜLEMEZ"

"Kıymetli Anneler ve Babalar. Sizler, koruyucu aile olmak gibi büyük ve kutsal bir görevin taliplilerisiniz. Bir çocuğa koruyucu aile olmak, maddi hiçbir değerle ölçülemez. Bu konuda cesaretiniz, merhametiniz ve hoşgörünüz için sizlere teşekkür ederim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Devletimiz, çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılasa da, anne-baba sevgisini doğal ortamda karşılayamaz. Bu eksiği sizler tamamlıyorsunuz.

Sizin gibi engin gönüllü kardeşlerimiz oldukça, çocuklarımız aile ortamında, dolayısıyla sevgi ikliminde büyüyecektir. Bu bakımdan kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Temiz ve huzurlu bir toplumun temeli, sağlıklı bir aile ortamından geçmektedir.

Bu bağlamda; çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, onları milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır."

"ÇOCUKLARIMIZ, EN KIYMETLİ HAZİNEMİZDİR"

"Sevgili Çocuklar, Sizler, her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. Bizim en kıymetli hazinemiz, sizlersiniz. Sizlerin sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu, mutlu bireyler olarak toplumda yer almanız için, devletimiz ve milletimiz tüm imkânlarıyla sizlerin yanındadır.

Sizler de hem ailelerimizin hem de devletimizin verdiği emekleri karşılıksız bırakmayın ve bizleri yeni başarı hikâyeleri ile gururlandırın. Sizlere güveniyor, inanıyor ve sonuna kadar desteklediğimizi bilmenizi istiyorum.

Bu vesileyle programa katılan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Yeryüzünün koruyucu melekleri olan annelerimize, babalarımıza ve evlatlarına sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin diğer sivil toplum kuruluşlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum. İftar programı vesilesiyle AKAMDER’in kıymetli başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor; sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum."

DUALAR EŞLİĞİNDE, BİRLİK ve BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde, 166  koruyucu ailenin yanında kalan 217  çocuk adına düzenlenen iftar programı,  dualar eşliğinde birlik ve beraberlik mesajları verilmesi, Vali Mahmut Demirtaş'ın AKAMDER yöneticileri ile koruyucu ailelere, devlet ve millet adına teşekkür etmesi ve iftar programına destek veren hayırsever vatandaşlar Osman Çevik, Mustafa Şahbaz ve Mehmet Deveci'ye teşekkür plaketi vermesiyle son buldu.

 

 


Yorumlar (1)
    Google