• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ekim 2019
  • 04:38
 
Tüm Yerel Sen Adana’da büyümeye devam ediyor KENT- Emek ve sınıf mücadelesini Cumhuriyet değerleriyle ve ilkeleriyle birleştirerek harmanlayan BİRLEŞİK KAMU-İŞ ve TÜM YEREL SEN Adana’da kısa sürede iş kolunun en güçlü sendikası haline geliyor.

Tüm Yerel Sen Adana’da büyümeye devam ediyor

 Geçtiğimiz Gün Adana Büyükşehir Belediyesinde yetkiyi alan Kamu emekçilerinin mücadele ve örgütlenme merkezi Birleşik Kamu-İş’e bağlı TÜM YEREL SEN sendikası örgütlenme çalışmaları Adana genelinde  büyük bir hızla devam ettiriyor…

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Başkanlığa gelmesinin ardından Belediye ye Hak, Hukuk’un ve adaletin geldiğini ifade eden  Adana Tüm  Hizmet Sen şube başkanı Seniha Soylugan,5 yıl boyunca kendisine ve üyelerine karşı yapılan zulmü ve haksızlığı anlattı.

SİYASİ GÖRÜŞ AYRICALIĞI NEDENİYLE SÜRGÜN EDİLDİK ZULÜM GÖRDÜK

 

Geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesinde yetkiyi alan Birleşik Kamu İş Sendikası’na bağlı Tüm Yerel -Sen Adana Şube Başkanı Seniha Soylugan,Dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından  siyasi görüş ayrıcalığı nedeniyle çeşitli ilçeler  sürüldüğünü oralarda  sadece bir sehpa verilerek görevini çok zor şartlar altında devam ettirdiğini söyledi. Başkan Soyluğan ,kendisine yapılan bu haksızlıklara karşı açtığı davaları  kazandığını  Mahkeme kararı ile   Adana Büyükşehir Belediyesi Yazı işleri daire başkanlığına geldiğini,ancak yine  tarafına  bir dava açılıp  davanın bozulduğu  Bu  defada  Ceyhan Muhtarlar Daire Başkanlığına sürüldüğünü söyledi. Yapılan bu haksızlığa da  dava açan ve kazanan  Soylugan,’’ sırf sol görüşlü olmamdan dolayı,Haklı davamı kabullenmek istemeyen  dönemin belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,tarafından  Zabıtaya ve güvenliğe  talimat verilerek cam binaya girişim yasaklandı.Görevime Bilgi işlemde devam ettim, Yılmadım, usanmadım. Örgütlenmeye devam ettim.’ Mücadelemiz işçinin, emekçinin, köylünün mücadelesidir. Ülkemizin aydınlık günlere yürümesinin mücadelesidir. OHAL döneminde herkesin susturulduğu bir ortamda tüm halkımızın konuşabilme mücadelesidir. Mücadelemiz umudun hakça bölüşüp adaletli bir şekilde yönetme yönetilme mücadelesidir.  ’diye konuştu.

 

MALUM SENDİKANIN ÖNÜ AÇILSIN DİYE HEP SÜRGÜN EDİLDİK

Türk yerel Hizmet Sen’in önünün açılması konusunda kendisini  vasıfsız hale getirmek isteklerini kaydeden Soylugan, örgütlenmeden hiçbir zaman vazgeçmedim çalıştık, çabaladık, Malum sendikanın memurların üzerindeki  baskıları insanları canından bezdirdi.Tehtitlerle sürgün edileceği korkusuyla üyeliğe zorlanan Memur kardeşlerimiz artık 

 

31 Mart seçimlerin’de Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Zeydan Karalar’ın gelmesiyle bu zulümlerin artık son bulduğunu söyledi.

Artık yetkinin  CHP’nin kurduğu Tüm Yerel Sen’de olduğunu ifade eden Soylugan,

, "Biz  Memurun sesi olacağız, Belediye Başkanı ile memurların arasında gönül köprüsü oluşturacağız.  Zeydan Başkanın gelmesiyle Hak, hukuk, adalet yerini buldu. Yetki süreçlerinde sendika tercihinizden dolayı baskılara maruz kaldık Sürgün edildik. Çok üzüldük, bunaldık, yer değişiklikleri yaşadık Yaşadığımız bütün olumsuzluklardan inanın bizler de sizler de  çok etkilendi.Çok zor süreçlerden geçtik. Bütün zorluklara göğüs gerdik.. Hiç bir zaman mücadeleden korkmadık, yıkılmadık ve elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. ,yaşadığımız bütün sıkıntılara rağmen sendikamıza inanarak ,güvenerek sendikamızı yetkili sendika mertebesine ulaştırdığımız için ayrıca teşekkürü bir borç biliyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz." Açıklamasında bulundu.

 

 

ŞABAN ACAR BAŞKAN KARALAR’A YANLIŞ BİLGİ AKTARDI

 Adana .Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreter’i Şaban Acar’ın yetkisi olmadığı halde Başkan Karalar’a yanlış bilgiler vererek’’siz bu toplu sözleşmeyi imzalamazsanız önünüz tıkanır  diyerek’’ yanlış bilgiler sonucu Toplu Sözleşmeyi imzalattığını söyleyerek, zaten Belediye Meclisi Başkanımıza yetkiyi vermiştir” dedi.

 

 

.

 


Yorumlar (1)
    Google