• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ekim 2019
  • 04:47
 
Tanyıldız’ın adı sokakta yaşayacak KENT- Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi üyesi ve Hürriyet Gazetesi’nin geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız’ın adı Seyhan İlçesi’nde bir sokakta yaşatılacak.

Tanyıldız’ın adı sokakta yaşayacak 

KENT- Türkiye Spor Yazarları Derneği  Adana Şubesi üyesi ve  Hürriyet Gazetesi’nin geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız’ın adı Seyhan İlçesi’nde bir sokakta yaşatılacak.

Seyhan Belediyesi tarafından Arıplex Sinemasının bulunduğu sokağın adı Sinan Tanyıldız Sokağı olarak değiştirildi. Sokağın tabelası için düzenlenen açılış törenine Seyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Hürriyet Gazetesi Adana Temsilcisi Erdal Fernergiz, çok sayıda gazeteci ve merhum Sinan Tanyıldız’ın kızı Melek Gözüyeşil katıldı.

TANYILDIZ’I UNUTMAYACAĞIZ
Başkan Zeydan Karalar yaptığı konuşmada “Sinan Tanyıldız’ın Adana sevdalısı bir gazeteci olduğunu ve onu asla unutmayacaklarını” söyledi. Duygusal anlar yaşayan Tanyıldız’ın kızı Melek Gözüyeşil de “böyle bir davranışın kendilerini onurlandırdıklarını belirtti".
Fernergiz, Esendemir ve Çakın’ın konuşmalarının ardından TSYD adına Başkan Zeydan Karalar’a bir plaket takdim edildi. Daha sonra Sinan Tanyıldız’ın adının yazıldığı sokak tabelası törenle açıldı.
 


Yorumlar (1)
    Google