• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 28 Şubat 2020
  • 04:55
 
SEYHAN’DA ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ Seyhan Kent Konseyi ‘’ İyilik için kodla’’ programı çerçevesinde 0’dan 1’e sosyal bilişim kooperatifi ‘’Hoursofcode’’ etkinliği kapsamında 5-15 yaş arası çocuklara robotik kodlama eğitimlerinin ilki, Şakirpaşa seymer’de 32 çocukla yapıldı.

SEYHAN’DA ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

 

Seyhan Kent Konseyi ‘’ İyilik için kodla’’ programı çerçevesinde 0’dan 1’e sosyal bilişim kooperatifi ‘’Hoursofcode’’ etkinliği kapsamında 5-15 yaş arası çocuklara robotik kodlama eğitimlerinin ilki, Şakirpaşa seymer’de 32 çocukla yapıldı.

 0’dan 1’ e sosyal bilişim kooperatifi üyesi ÇÜ. Bilgisayar mühendisliği bölümü öğretim görevlisi Yoldaş Erdoğan tarafından verilen robotik kodlama eğitimleri, Seyhan kent Konseyince, ileriki günlerde Seyhan ilçesinin değişik mahallelerindeki, istekli tüm çocukların bu eğitime katılabilmelerini sağlamak amacıyla periyodik bir eğitim programı planlandığı belirtildi.

Yapılan bu robotik kodlama eğitimleri ile çocukların algoritmik düşünme, problem çözme, olaylar arasında neden, sonuç ilişkisi kurabilme, bir problemin çözümünde çok yönlü düşünebilmelerini geliştirmek amaçlanıyor. Verilen derslerde çocuklara, kodlama mantığını kavrayabilmeleri adına kolaylaştırılmış ve aynı zamanda eğlenceli bir etkinlik olan basitleştirilmiş kodlama oyunları oynatıldı. Derslerde çocuklar eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra basit kodlama eğitimi sayesinde kodlamanın temel mantığını öğreniyorlar.

Şakirpaşa Seymer’de 3 sınıf olarak verilen bu ilk eğitime Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’da katılarak, bir süre çocuklarla birlikte dersi dinledi ve ders sonunda çocuklara katılım belgelerini verdi. Akay verilen eğitim sonrasında; “Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu çevrede yaşayan, imkânları sınırlı olan çocuklara teknoloji ve bilişim ile alakalı eğitimler vermenin her halükarda geleceğimize katkıda bulunacağına inanıyorum. Yoğun katılım talebinden dolayı mutlu ve gelecek nesiller konusunda çok umutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi.


Yorumlar (1)
    Google