• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Kasım 2019
  • 13:00
 
Kostümlü Yamaç Paraşütü Optimum ile Renklendi Adana Yamaç Paraşütü Spor Kulübü’nün sorumluluğunda, Kabasakal- Rüzgarlı Tepe’de gerçekleştirilen Kostümlü Yamaç Paraşütü yarışları, Optimum’un katılımıyla renklendi.

ADANA/ Adrenalin arayanlar, yeni bir şeyler denemek isteyenler ve uçmayı sevenlerin  vazgeçilmezi olan Yamaç Paraşütü sporunun tutkunları, Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin de katılımıyla renklenen festivalde bir araya geldiler.

 

Adana Yamaç Paraşütü Spor Kulübü’nün sorumluluğunda, Altıneller Okulları tarafından bu yıl 3'ncüsü gerçekleşirilen Havacılık Festivali kapsamında düzenlenen, Optimum, Decathlon Mağazası ve Mac Fit’in katılımı ile renklenen Kostümlü Yamaç Paraşütü, katılımcılara heyecan dolu bir gün yaşattı.

 

GÖKYÜZÜNÜN KUSURSUZ GÜZELLİĞİ

Hava sporları arasında en popüleri olan Yamaç Paraşütü ile gökyüzünün kusursuz güzelliğiyle tanışma fırsatı bulan sporseverler, cesaretleriyle takdir toplarken, birbirinden ilginç kostümleri ile de tüm dikkatleri üzerlerine çektiler.

 

HEM CESARETLERİ HEM KOSTÜMLERİ...

Kabasakal- Rüzgârlı Tepe’de gerçekleştirilen etkinlikte, birbirinden güzel kostümlerle göklerden aşağıya süzülmenin keyfini yaşayan sporseverler, jüri üyelerinin kadrajındaki alana alkışlar arasında iniş yaptılar.

 

KUPALARINI ALDILAR

Festivalde birinciliği Ayşe Gönülasri ve Kabile Büyücüsü, ikinciliği Salih Çelik ve Aylan Bebek, üçüncü ise Ferhat Karabıyık kazandı. Uçuşları kadar kostümleriyle de puan toplayan yarışmacılar, kupalarını törenle aldılar.

 

Festival kapsamında yamaç paraşütünün yanı sıra roket fırlatma ve Off Road gibi ekstrem sporlar da gerçekleştirildi.

  

SPOR DOLU BİR GÜN

Festival kapsamında stant açan Optimum, Decathlon ve Mac Fit ilgi odağı oldu. Stantta bulunan tırmanma duvarı, okçuluk alanı ve masa tenisi meraklılarını konuk etti. Gerçekleştirilen dans gösterisi ise festivale ayrı bir renk kattı. Stantları ziyaret edenlere ise  çeşitli hediyeler verildi.

 

HEDEF ULUSLARARASI DÜZEYE ÇIKARMAK

Havacılık Festivalin fikir sahibi Havacılık Eğitim Uzmanı Cansu Eser, her geçen yıl festivalin daha büyük ilgi ile gerçekleştiğini belirterek, “Festivaller Şehri Adana’ya uluslararası düzeyde bir festival daha kazandırmak amacındayız. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Festivalimize destek veren kuruluşlara ve katılan tüm Adanalılara teşekkür ediyoruz” dedi.

 


Yorumlar (1)
    Google