• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 16 Aralık 2019
  • 03:50
 
Kepenkler neden iniyor !..

KENT- İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ocak ayında kurulan ve kapanan şirketler ve kooperatiflerle, küçük şirketlere ilişkin verileri açıklandı. Ocak ayında kurulan “küçük işletme sayısı yüzde 7.75 azalırken, kapanan küçük işletme sayısı yüzde 68.38” oranında arttığını dikkat çekerek küçük işletmelere KOSGEB tarafından destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Doğru dürüst iş yapamayan ve çoğu gün siftahsız işyerini kapatan esnaf ve sanatkârın vergisini, çekini, sigorta primini, dükkân kirasını, elektrik, su, telefon gibi giderlerini ödeyemediğini dile getiren Koncuk, küçük esnafı destekleme zamanı. Bahaneler üretmeden, bir şeylerin ardında gizlenmeden, “esnafa can suyu verilmelidir” dedi.

Bu bağlamda;

Ø  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin kapanmamaları ve ayakta kalmalarını sağlamak için KOSGEB tarafından destek vermeyi planlıyor musunuz?

Ø  Bu kapsamda daha önce destek verdiğiniz KOBİ'lere zorda olanları için destek arttırıcı eylem planınız var mı?

Ø  KOSGEB olarak önümüzdeki dönemde ne gibi destek programlarını yürürlüğe koymuş olacaksınız?. Diyerek, sorularının Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiğini ifade etti.

 


Yorumlar (1)
    Google