• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Ekim 2019
  • 03:07
 
"HALKBANK HER ZAMAN BİZE DESTEK OLDU" "DESTEK PAKETİNDE ESNAF DA OLMALI" ​Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, esnaf ve sanatkarların sadece ekonomik anlamda değil, sosyal denge açısından da büyük önem taşıdığını söyledi. Esnaf ve sanatkarların Türkiye'nin belkemiğini oluşturduğunun altını çizen Genel Müdür Arslan, "Halk Bankası olarak esnaf ve sanatkarlarımızın mağdur olmaması, ayakta kalması için tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

ADANA - Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan beraberinde, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çölek, Halkbank Bölge Koordinatörü Vahdet Büyüker, Halkbank Genel Müdür Danışmanları Tekin Eldem, Fatih Çetinkaya ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Birinci Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın ile Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (Adana ESOB) ziyaret etti. Halkbank Genel Müdürü Arslan ve beraberindeki heyet, Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, yönetim kurulu üyeleri, oda ve kredi kefalet kooperatif başkanları tarafından çiçekle karşılandı. Geniş katılımın sağlandığı ziyarette Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlar hakkında Halkbank Genel Müdürü Arslan'a brifing verdi.

 

"ESNAFA VERİLEN DESTEK HALKA YANSIR"

Esnaf ve sanatkarların temel sorunlarını rapor halinde hazırlayarak, Halkbank Genel Müdürü Arslan'a sunan Adana ESOB Başkanı Sözütek, en fazla sorunla karşılaşılan konular arasında, uygun koşullu finansman imkanlarının yetersizliği, bazı mevzuat düzenlemeleri, pazarlama bilgisi eksikliği, mesleki eğitim eksikliği, teknolojik bilgi eksikliği, planlama, vergi ve sosyal güvenlik uygulamaları, işyeri temini, ihracat yapamama, danışmanlık hizmetlerinin yetersizliği ile bürokratik işlemlerin yer aldığına işaret etti.

Halk Bankası'nın varlığıyla her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduğunu, verilen desteğin artarak devam edeceğine inandığını dile getiren Birlik Başkanı Sözütek, "Ülke ekonomisinin canlandırılması için hazırlanan destek paketlerine esnaf, sanatkarlar da mutlaka dahil edilmelidir. Esnaf ve sanatkara verilecek destek doğrudan halka ve ekonomiye yansıyacaktır" ifadelerini kullandı.

Başkan Sözütek, bir yıl önce Adana Sanayi Odası'nı (ADASO) ziyareti sırasında esnafa kredi verilmesi için Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'dan talepte bulunduklarını hatırlatıp, isteklerini geri çevirmeyerek, kısa zamanda yerine getirdikleri için  teşekkür etti.

 

"DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"

Göreve geldiği günden bu yana esnaf ve sanatkarlarla sürekli işbirliği halinde olduklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan da, uzun süre finansman açamadıklarını, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın devreye girmesiyle sorunun aşıldığını söyledi. Esnaf ve sanatkarların sadece ekonomi için değil, sosyal denge açısından da Türkiye için son derece büyük önem taşıdığının altını çizen Genel Müdür Arslan, "Halk Bankası olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Parayı yüzde 20 ile piyasadan mevduat olarak topluyor, yüzde 12'den esnaf ve sanatkarlarımıza kredi veriyoruz. Zarar etmemize rağmen, esnaf ve sanatkarlarımız mağdur olmasın, ayakta kalsın diye büyük firmalardan keserek, sizlere finansman sağlıyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bu zor dönemde bize cesaret vererek, bankayı devreye soktular. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Halk Bankası olarak her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

"SORUNLARI BİLİYORUM"

Kendisinin de esnaf çocuğu olduğunu, bu nedenle esnaf ve sanatkarların sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi;

"Sorunlar oturulur konuşulur. Bir kısmı çözülür, çözemediklerimizle ilgili gayretlerimiz devam eder. Yeter ki milli birliğimiz, beraberliğimiz bozulmasın. Barış içerisinde, huzur içerisinde yaşıyoruz. Halk Bankası olarak sahadayız, elimizden geleni yapıyoruz. Bu banka, adı üzerinde halkın bankası. Amerika bizi tehdit ediyor, öteki tehdit ediyor, tüm şantajlara rağmen sizlerin desteği ile bankamız faaliyetlerini sürdürüyor. Sorunlar bitmeyecektir. Birini çözsek, başka sorunlar çıkacaktır. Hayatın gerçeği bu. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimizi anlayalım."

Açıklamalarının ardından esnaf ve sanatkarları da dinleyen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, sorunların çözümü için gerekli çalışmaları yapacaklarının sözünü verdi. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmenin ardından Halkbank Genel Müdürü Arslan ziyaretin anısına Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek'e plaket takdim etti.

 


Yorumlar (1)
    Google