• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Ekim 2019
  • 03:08
 
Denklemi değiştirecek destek ​Şeyh Cemil Nardalı’nın torunları 31 Mart seçiklerinde Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı’nı tercih etti

KENT- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Akkapı Mahallesi’nde, bölge halkı ve Büyük Kuvayı Milliye Kahramanı Şeyh Cemil Nardalı’nın torunlarıyla bir araya geldi.  Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, Cumhur İttifikanın bazı ilçe belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adaylarının da katıldığı toplantı, Şeyh Cemil Nardalı Konağı civarında gerçekleştirildi. Fikret Yeni’nin konuşmalarını heyecanla dinlediğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, birlikte seçilmelerinin ardından kendisiyle uyum içinde, Adana’nın bugünü ve geleceği için önemli projelere imza atacaklarından emin olduğunu söyledi.

 

POPÜLİST POLİTİKALARA GEÇİT YOK

Şu ana kadar Adana için dev projelerin altına imza attıklarını söyleyen Başkan Sözlü, kısıtlı kaynakları doğru kullanma adına hareket ettiklerini ve özellikle Seyhan’ı Yüreğir’e bağlayacak yeni köprülerin, yeni bulvarların Adana’nın her açıdan değerini artıracağını kaydetti. Yeni bulvarlar için de imar planlarının işlendiğini, yeni konut alanları oluşturmadan, var olanı iyileştirerek, sağlıklı hale getirerek hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Hüseyin Sözlü, Adana ve Seyhan için rotalarını belirlediklerini, seçim kazanmak uğruna popülist politikaları hayata geçirmelerinin söz konusu olmadığını, bundan sonra da olmayacağını açıkladı.

ŞEYH CEMİL NARDALI’NIN KEMİKLERİ SIZLAMAZ MI?

Milli mücadele boyunca Atatürk’e yol arkadaşlığı yapmış önemli ailelerle bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşadığını belirten Başkan Sözlü, “Şeyh Cemil Nardalı,’nın soyundan gelen Nardalı Ailesi, bölgemizin önemli ailelerinden Boğalar, Dıblanzadeler; Mustafa Kemal Atatürk’le yol arkadaşlığı yapmış hemşehrilerimizdir. Bugün sıkıştıkça Mustafa Kemal Atatürk diyenler, ittifak yaptıkları, yol arkadaşlığı yaptıkları  anlayışın temsilcileri tarafından Mustafa Kemal’in askerleri şehit edilirken ne düşünüyorlar? Bu anlayış, Şeyh Cemil Nardalı’nın kemiklerini sızlatmaz mı? Atatürk’ü ayaklar altına alacaksak, bu görevi Allah bize nasip etmesin” dedi.

 

CHP’nin Hakkari’de miting yaptığını ancak Türk Bayrağını sallayamadığını ifade eden Başkan Sözlü, Atütürkçü, gerçek CHP’lilerin, CHP’yi bugün içine düştüğü durumdan kurtarması, gerçekleri görmesi gerektiğini anlattı.

ADANA’DA YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇALIM

Türkiye’de 4 buçuk yıl daha Cumhurbaşkanlığı seçimi olmayacağını söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Gelin Cumhurbaşkanımıza pirim verelim, Adana’da yatırımların önünü açalım. Adana Büyükşehir’de ben, Seyhan’da ve diğer ilçelerde de Cumhur İttifakı’nın adayları kazanırsa, kentimiz daha rahat ve yoğun hizmet alır. Cumhur İttifakı üniter yapının, Cumhuriyet kazanımlarının ve Atatürkcülüğün ülkemizdeki teminatıdır” diye konuştu.

100 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ YİNE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Akkapı’daki Cumhur İttifakı toplantısına katılanlar arasında Şeyh Cemil Nardalı’nın torunları, ailenin kanaat öndereri Saniye Nardalı, Rıfat Nardalı, Şahap Nardalı ve İclal Nardalı da vardı.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini belirten Rıfat Nardalı, “100 yıl önce dedemiz Şeyh Cemil Nardalı ve ailemizin kökleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında milli mücadelede yer aldı. Nardalı Ailesi bugün de, 100 yıl önce olduğu gibi devletin yanındadır” diyerek, Başkan Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı adaylarına destek vereceklerini açıkladı.

 

 


Yorumlar (1)
    Google