• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 16 Aralık 2019
  • 03:18
 
"Cumhur İttifakı olarak hep beraber bayrağı yükselteceğiz" AA - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MHP tarafından yeniden aday gösterilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye verecekleri destekle Cumhur İttifakı olarak bayrağı yükselteceklerini söyledi.

Bakan Selçuk, Türkmenbaşı Bulvarı'ndaki MHP seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, bugün burada olmanın kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamıyla kente geldiğini aktaran Selçuk, "İnşallah burada sayın Başkanımıza vereceğimiz destekle Cumhur İttifakı olarak her beraber bayrağı yükselteceğiz. Bu bayrağın yükselmesiyle birlikte de Adana Cumhur İttifakı gücünü, başarılarını ve eserlerini çok daha büyük bir şekilde ortaya koyabilecek. Bu çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile çeşitli istişarelerde bulunduklarını belirten Selçuk, bu anlamda herkesin desteğinin çok  önemli olduğunu kaydetti.

Bakan Selçuk ile AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ve Sözlü, daha sonra seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valiliği Salonu'nda basına kapalı gerçekleştirilen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı. 

 

 

BAKAN SELÇUK'TAN BİLİMSEL ÇALIŞMALARA DESTEK SÖZÜ

 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin bilimle uğraşmasının Türkiye'nin geleceği için son derece kritik olduğunu belirterek "Ödül olsun olmasın muhakkak bu çabalarınızın devamını çok önemsiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak da bunun için her türlü desteği ve altyapıyı sağlama sözü veriyoruz." dedi.

Selçuk, Adana Valiliğini ziyaret ederek şeref defterini imzaladı, Vali Mahmut Demirtaş'la görüştü.

Daha sonra Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi ve Ödül Töreni'ne katılan Selçuk, burada yaptığı konuşmada, kentte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Selçuk, kendisinin "Sanayi ve Teknoloji Bakanı" şeklinde anons edilmesine ilişkin espri yaparak, "Az önce Sanayi Bakanı oldum. Arkadaşımızın heyecanı çok güzel bir heyecan, dolayısıyla hiçbir problem yok." diye konuştu.

Bilimle uğraşmanın önemine değinen Selçuk, şunları kaydetti:

"Biraz önce koordinatör hocamız, 'Marifet iltifata tabidir.' dedi. Yani beceri göstermek, övgüyle ilgilidir. Bir kişi övülürse beceri gösterir ama asıl ilimle uğraşmak biraz daha farklı bir iş. İltifat beklemeksizin marifete talip olmak, bilim insanının işi bu. Yani bir övgü beklemeden bilimle uğraşmayı sevmek, ki sizler böylesiniz, vakit ayırmışsınız, bu işlerle uğraşmışsınız. Öğrencilerin bu tür  işlerle uğraşması Türkiye'nin geleceği için son derece kritik. Ödül olsun olmasın muhakkak bu çabalarınızın devamını çok önemsiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak da bunun için her türlü desteği ve altyapıyı sağlama sözü veriyoruz. Bugün buradaki bu kalabalığı görünce, bu kadar öğrencimizin projelerini getirmelerini ve yarışmalarını seyredince gerçekten gelecek için umutlanmak daha da kolaylaşıyor."

Bakan Selçuk, öğrencilerin potansiyellerini gördüklerini vurgulayarak, "Emekleriniz için teşekkür ediyorum. Öğretmenleriniz, okul yöneticileri için ayrı bir teşekkürümüz var. Akademisyenlerin desteğiyle yaptığınız çalışmaların gelecekteki bilim hayatında, bilim insanı olarak neler yapabileceğinizi potansiyel olarak görmek için fırsat sağlıyor. Bugün Adana'ya belli çalışmalar yapmak için geldik ama bu toprakların çocuğu Yaşar Kemal'in de ölüm yıl dönümü. Onu anmadan geçmek çok doğru değil. Ona da rahmet olsun, nice Yaşar Kemal'ler, nice sanatçılar, nice bilim insanları Adana'nın mümbit toprağından, bereketli toprağından yükselsin yücelsin."

Konuşmaların ardından Selçuk sahnede bisiklete bindi, daha sonra dereceye girenlere ödüllerini sundu.

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET 

Bakan Selçuk, MHP tarafından yeniden aday gösterilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.

Sözlü'ye teşekkür eden Selçuk, "Yerel yönetimlerle ilişkisi ne kadar güçlü olursa, eğitimin ne kadar rahatladığını biliyoruz. Bu manada da ben Adana Büyükşehir Belediyemizin eğitim kurumlarına verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak çalışmalarda da güçlü bir iş birliğiyle yerel yönetim ve Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı arasında güzel mesafeler alınabileceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sözlü, Bakan Selçuk'a ziyaret anısına hediye sundu.

 

 

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK'TAN HAYIRSEVERLERE PLAKET

 

 

AA - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu mesele bir bakanlık meselesi, bir kişi meselesi, bir kurum meselesi değildir. Bu mesele bir ülke ödevi, memleket ödevi. Bu sebeple ben hayırseverlerimizin şimdiye kadar göstermiş oldukları katkılara yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Selçuk, Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli'nde hayırseverler, idareci ve öğretmenlerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Selçuk, meslektaşlarıyla, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada olduklarında Türkiye'nin eğitimi için daha çok umutlandıklarını söyledi.

El birliğiyle omuz vererek yükseltebilecekleri bir eğitim sistemi olduğunda Türkiye'nin eğitimi için daha çok umutlandıklarını belirten Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu mesele bir bakanlık meselesi, bir kişi meselesi, bir kurum meselesi değildir. Bu mesele bir ülke ödevi, memleket ödevi. Bu sebeple ben hayırseverlerimizin şimdiye kadar göstermiş oldukları katkılara yürekten teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye'de bu anlamda uzun yıllardır verilen destekler çocuklarımızın çok daha kaliteli eğitim alması için büyük katkı sağlıyor. Herkesin parası olabilir, herkesin finansmanı olabilir ama herkes hayır yapamaz. Hayır yapmak bir kısmet, nasip işidir. Hayırseverlerimizin yaptığı ve yapacağı katkılar için tüm kalbimle şükranlarımı sunuyorum. Hayırseverlik sadece parayla pulla olan bir iş değil. Bunun dışında her türlü katkı, destek bu memleketin, Adana'mızın kalkınması için büyük bir vesile olacaktır."

Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın da konuşmasının ardından Bakan Selçuk, hayırseverlere plaket vererek teşekkür etti. 


Yorumlar (1)
    Google