• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Ekim 2019
  • 10:29
 
“Cumhur İttifakı, 15 Temmuz’daki destansı mücadelenin neticesidir” ​Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Taş Medreseli Ülkücüler ve Ülkü Ocakları’nın düzenlediği gecede Cumhur İttifakı’na en büyük desteği Adanalıların vereceğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Ülkücü Hareket’e gönül veren binlerce hemşehrisiyle bir araya geldiği toplantıda MHP ve AK Parti’den müteşekkil Cumhur 15 Temmuz gecesi kurulduğunu belirtip, “Bizim ortaklığımız milli birliğimizin, ülkemizin üniter yapısının korunması içindir. Ama PYD’ye, YPG’ye ‘törör örgütü değlidir’ diyenlerle iş tutanlar, kazanmak için her yolu mübah görüyor. Atatürk’e ihanet ediyorlar, cumhuriyete ihanet ediyorlar. Teröristlerle ortaklık yapıp, her yolu deneyenlere elbette bu milletin vereceği cevap 31 Mart’ta görülecektir” dedi. Taş Medreseli Ülkücüler Derneği Genel Başkanı Naim Yanık, yaptığı konuşmada tüm 31 Mart sabahına kadar seferberlik ilan ettiklerini belirtip, ev ev dolaşarak Cumhur İttifakı’na destek isteyeceklerini söyledi. Yanık, “Hüseyin Sözlü Başkanımızı yeniden başkan yapmak, bizim şerefimiz, namusumuz, haysiyetimizdir. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi. 
 

“ADANA SENİNLE GURUR DUYUYOR” SLOGANLARI YANKILANDI
“Adana seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü de devletin ve milletin menfaatlerini her zaman en önde tutan MHP’de siyaset yapmaktan onur ve gurur duyduğunu vurguladı. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na en büyük desteği Adanalıların vereceğine olan inancının tam olduğunu dile getiren Başkan Hüseyin Sözlü, özetle şöyle konuştu: “İnşallah 31 Mart’ta 15 ilçe ve büyükşehir belediyesinin kazanılmasından öte Sayın Genel Başkanımızın isim babası olduğu Cumhur İttifakı için Ankara’ya en büyük desteği Adana gönderecek. Adana’da gerek MHP, gerekse AK Parti’den arkadaşlarımızdan müteşekkil 15 ilçedeki adaylarımız, aynı gayretle ve sorumlulukla gayret gösteriyoruz. Teröritslerle ortaklık yapıp, her yolu deneyenlere elbette bu milletin vereceği cevap 31 Mart’ta görülecektir.”
 


Yorumlar (1)
    Google