• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ekim 2019
  • 04:43
 
Ç.Ü. öğrenciler staj ve gönüllülük olanakları hakkında bilgi sahibi oldu KENT- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Koordinatörlüğünde “Fikir Yapıcılar ve Gençlik Liderleri arasında Türkiye’deki Avrupa Duyarlılığı” konulu seminer gerçekleştirildi. Avrupa Komşuluk Konseyi (European Neighborhood Council), İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV), Türkiye İsveç Konsolosluğu ve Friedrich Neuman Vakfı Türkiye Ofisi’nin ortaklaşa düzenlediği konferansa öğrencilerin ve akademisyenlerin ilgisi yoğun oldu.

KENT- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Koordinatörlüğünde “Fikir Yapıcılar ve Gençlik Liderleri arasında Türkiye’deki Avrupa Duyarlılığı” konulu seminer gerçekleştirildi. Avrupa Komşuluk Konseyi (European Neighborhood Council), İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV), Türkiye İsveç Konsolosluğu ve Friedrich Neuman Vakfı Türkiye Ofisi’nin ortaklaşa düzenlediği konferansa öğrencilerin ve akademisyenlerin ilgisi yoğun oldu.

 

ÇÜ İİBF Amfi 1 salonunda gerçekleşen konferansa çok sayıda öğrenci katılırken, öğrenciler hem çevre güvenliği konularında hem de Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında staj ve gönüllülük olanakları hakkında bilgi sahibi oldu.

 

Seminerin açılış konuşmasını Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aslı Ilgıt yaptı. Doç. Dr. Ilgıt, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi çevre güvenliği konularının günümüz uluslararası siyasetinin önemli konularından olduğunu belirtti. Doç. Dr. Ilgıt, Türkiye’nin de bu programın bir parçası olmasından ve seminere ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

 

GELECEKTE KARŞILAŞILABİLECEK ULUSLARARASI SORUNLARI ANLATTI.

Friedrich Neumann Vakfı Türkiye Ofisi Proje Koordinatörü Gülçin Sınav ise, Friedrich Neuman Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Sınav ayrıca programın ana konusu olan değer yargıları, gelecekte karşılaşabileceğimiz uluslararası sorunlar gibi konularda öğrencileri bilgilendirdi.

 

Seminerin misafir konuşmacısı TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Proje Koordinatörü olan Dr. Tuğba Ağaçayak, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Çerçevesinde İklim Değişikliği, Su ve Gıda Güvenliği” başlıklı sunumunu yaptı. Dr. Ağacayak, küresel ısınmanın sonuçları olarak ortaya çıkan iklim değişikliği, su ve gıda güvenliği gibi sorunların hem küresel boyutlarını hem de Türkiye’deki yansımalarını katılımcılara aktardı.

 

Sunumların ve konuşmaların ardından, Doç. Dr. Aslı Ilgıt, Dr. Tuğba Ağaçayak, Gülçin Sınav ve Avrupa Komşuluk Konseyi Genel Direktörü Samuel Doveri Vesterbye öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

-- 


Yorumlar (1)
    Google