• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 04 Nisan 2020
  • 15:35
 
CHP’li Özgür Özel’e “Özür dile” çağrısı! MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, ortak yaptıkları açıklamada; Adana’da haksız şekilde topluca işten atılan işçilere “Asalak” diyerek hakarette bulunan CHP Manisa Milletvekili Meclis Grup Başkan Vekili Özgür Özel’i şiddetle kınadılar, özür dilemeye çağırdılar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk; CHP Meclis Grup Başkan Vekili Özgür Özel’i, Adana Büyükşehir Belediyesi’nden ve ASKİ’den topluca atılan mağdur işçilerden özür dilemeye çağırdılar.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN YALAN VE HAKARET

Avcı ve Öztürk; CHP Manisa Milletvekili Meclis Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in TBMM’de yaptığı konuşmasında “Belediyelerle ilişkisi ayda bir sadece maaş çekmek olan asalakları kovduk ama namusuyla çalışan Ak Partili olmuş, MHP’li olmuş siyasi tercihinden ötürü asla ve asla bir işten çıkarma olmamıştır. Biz liyakat dışında ve bankamatik memurluğu dışında bir kriter asla uygulamıyoruz.” şeklindeki sözlerinin, bütünüyle kamuoyunu aldatma amacı taşıdığını söylediler. 

AVCI VE ÖZTÜRK’TEN ORTAK AÇIKLAMA

Bünyamin Avcı ve Uğur Öztürk, ortak yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler:

“CHP’li Özgür Özel, milletin meclisinde yaptığı konuşmada diğer illerdeki emekçileri ve Adana’mızdaki işçi kardeşlerimizi hedef almıştır. Yalan yanlış bilgilerle hem milletimizi aldatmış, hem de alın teriyle çalışan hemşehrilerimize hakaret etmiştir. Adana Büyükşehir Belediyesi’nden, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden topluca işten atılan işçiler bankamatikçi değillerdir; siyasi görüşlerinden ötürü haksız ve hukuksuz şekilde ekmekleri ellerinden alınmış mazlumlardır. Nitekim açılan davalar, işçi kardeşlerimizin lehine sonuçlanmaya başlamıştır. Mahkeme kararlarının hiç birinde mağdur işçilerin işe gitmeden maaş aldıklarına dair bir ibare yoktur. Onlar, alın teri dökerek evlerinin nafakasını çıkarırken siyasi bir taassup ve hesapla mağdur edilen vatandaşlarımızdır.”

ADANA’DA GERÇEK ÇOK FARKLI

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk’ün ortak açıklaması şu ifadelerle tamamlandı:

“Özgür Özel bilmelidir ki; Adana Büyükşehir Belediyesi’nden ve ASKİ’den işten atılan emekçi kardeşlerimize gerek yapılan tebligatlarda, gerekse mahkemedeki savunmalarda ‘Bankamatikçi’ iddiası yoktur. Her seferinde ekonomik gerekçeler öne sürülmüştür. Bu gerçeklere rağmen yalan ifadelerle halkımızı aldatmasından ve alın teriyle ekmeğini kazanırken sokağa atılan hemşehrilerimize, vatandaşlarımıza ‘asalak’ diyerek hakarette bulunmasından dolayı Özgür Özel’i şiddetle kınıyoruz. Yine Özgür Özel’i yalandan kaçınmaya, gerçekleri saptırmamaya, halkımızı kandırmamaya davet ediyor ve hakaret ettiği mağdur ve mazlum işçi kardeşlerimizden özür dilemeye çağırıyoruz.”


Yorumlar (1)
    Google