• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Şubat 2020
  • 00:37
 
ÇAMLIYOL’UN HARABESİ HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ Ceyhan İnönü Bulvarı Çamlıyol mevkiinde yıllardır harabe durumda olan çay ocağı Ceyhan Belediyesi tarafından yıkılıp parka dönüştürüldü.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan’ın ana arterlerinden biri olan İnönü Bulvarı üzerinde atıl bir şekilde duran çay ocağını yıkmak için arsa sahiplerini ikna etti. Yıkılan çay ocağının yerine ailelerin güvenle vakit geçirebileceği bir park, yürüyüş yolu ve kaldırım yapıldı. 

“Bütün Sorunları Tek Tek Ortadan Kaldıracağız”

Yapılan çalışmanın Ceyhan için bir devrim olduğunu vurgulayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “Çamlıyol Ceyhan’ın can damarı.  1990 yılında yapılmış ve uzun süredir Çamlıyol’un en önemli noktalarından birinde atıl durumda olan çay ocağı hem görüntü kirliliği yaratıyor hem de özellikle kadın hemşehrilerimizi huzursuz edecek bir görüntü yaratıyordu.  Arsa sahipleriyle konuştuk. O eski çay ocağını yıkıp yerine yepyeni bir park, yürüyüş yolu ve kaldırım yaptık. Bu, yıllarca önce yapılması gereken bir çalışmaydı.  Buranın yıkılması Ceyhan için bir devrimdir. Ceyhan halkını rahatsız eden bütün sorunları tek tek ortadan kaldıracağız” ifadelerinde bulundu.


Yorumlar (1)
    Google