• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Kasım 2019
  • 00:52
 
BAŞKAN BOYDAK CEYHAN 82 GAZETESİNİN BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİNE KATILDI Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan’ın duayen gazetecisi Veysel Pulaşlı’nın gazetesinin 8.kuruluş yıldönümü için düzenlediği birlik ve beraberlik gecesine katıldı.

BAŞKAN BOYDAK CEYHAN 82 GAZETESİNİN BİRLİK VE BERABERLİK YEMEĞİNE KATILDI

Ceyhan 82 gazetesinin 8. Kuruluş Yıldönümü münasebeti ile Öğretmen Evinde  düzenlenen birlik ve beraberlik gecesine katılan Başkan Boydak, gençliğinden buyana dikkatle takip ettiği Ceyhan’ın duayen gazetecilerinden Veysel Pulaş’lı ve onun gibi değerli meslektaşları ile gurur duyduğunu dile getirdi.

Gazetesinin 8. yaşgününü kutlamaktan gurur duyduğunu belirten Veysel Pulaşlı, “Biz basın mensubu olarak devamlı haktan ve halktan yanayız. Sayın daire başkanlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz bizi eleştirmesin, mutlaka eksik gördüklerimizi yazacağız  ama yazarken vicdani ve onur durumlarını kendimizi düşündüğümüz kadar düşünüceğiz. Eleştiriyi adap ve usulüne göre yapacağız, bizim basın anlayışımız budur. Ceyhanlılara minnettarız, başta belediyemiz, STK temsilcilerimiz, iş adamlarımız ilçemizde faaliyet gösteren 15 yerel gazetesine sahip çıkıp koruyorlar hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

 

BOYDAK; “YAŞANILABİLİR CEYHAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Birlik ve beraberlik gecesinde Ceyhan’ın sorunlarına değinen Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak gelecek yatırımlarla Dünya’nın gözünün Ceyhan üzerinde olacağını belirtti.

Göreve geldiği günden bugüne kadar bunun bilinci içerisinde çalıştıklarını dile getiren Başkan Boydak, “Bu gün burada bir araya gelmemize vesile olan Veysel bey ve Ceyhan 82 gazetesine çok teşekkür ederim. Basınımızın duayenlerinden birisidir, kendisinden sonra gelenlere de hep örmek olmuş bir gazeteci büyüğümüzdür. Kendisi bir kaç konuya değindi; Ceyhan’ın geleceği ile ilgili hep olumlu şeyler konuşuyoruz. Ben 2006 yılında ilçe başkanıydım enerji endüstri ihtisas bölgesi ilk defa gündeme geldi. Bu zamana kadar yürürlüğe girmedi, yatırımların da buraya gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Bu yatırımların yapılması için gerekli alt yapının hazırlanmasında talihsizlikler yaşandı. İmar sorunları nedeni ile çeşitli sıkıntılar yaşayarak bu günlere geldik. Artık çözüm üretmenin şaha kalkmanın zamanı geldi. Şuan da enerji ihtisas bölgesi Ceyhan’ı olduğu gibi Adana’yı hata Türkiye’yi uçuracak bir proje, herkesin gözünün burada olduğu büyük bir projedir. Genel Başkanımız ve Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rönesans firması ile Cezayir Sonatrach ile ortak yapacağı fabrikalarda 10 bin kişinin istihdam edileceğini müjdeledi. Sadece bir firma bir milyar dolar kazanç sağlarken, gelecek diğer firmalarla nelerin değişebileceğini tahmin etmemiz gerekir. Ceyhan organize sanayi bölgesi kuruluyor şuan da 4 bin dönümlük arazisi var ama çevresindeki bölgeleri içine katmayı düşünüyoruz. Enerji ihtisas bölgesini de düşünecek olursak 20 bin metre karenin üzerinde olduğu görünüyor. Dünya’nın gözü burada olcak, bu kadar büyük yatırımlarla nüfus gelişecek. Biz Ceyhan’da neler yapabiliriz bunu düşüneceğiz. Dışardan gelen insanların burada ikamet edebilmesi, daha yaşanılır bir Ceyhan olabilmesi için  ne gerekiyorsa bu çalışmaları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ceyhan 82 gazetesinin, tüm şehit anneleri adına Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ayşe Muhacir için uygun gördüğü plaketi Başkan Boydak takdim etti.


Yorumlar (1)
    Google