• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 29 Şubat 2020
  • 04:23
 
''AMACIMIZ DAHA FAZLA KAMUSAL ALAN OLUŞTURMAK'' Yüreğir'de insanların nefes alacağı alanlar oluşturmak için çalıştıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Tahsilli Mahallesi'nde yapılan kamulaştırma ve yıkımı yerinde inceledi. '

''AMACIMIZ DAHA FAZLA KAMUSAL ALAN OLUŞTURMAK''

Yüreğir'de insanların nefes alacağı alanlar oluşturmak için çalıştıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Tahsilli Mahallesi'nde yapılan kamulaştırma ve yıkımı yerinde inceledi. ''Yüreğir'de yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı, daha güzel, daha yaşanılabilir bir alan sunabilmek için kamulaştırma ve yıkım süreçlerimiz devam edecek. Amacımız vatandaşlarımıza daha fazla kamusal alan oluşturmak.'' dedi.

Tahsilli Mahallesi Cami çevresinde yapılan yıkımlar ile caminin çevresinin açıldığını belirten Başkan Kocaispir, ''Tahsilli Mahallemizde bulunan Aksekili Cami çevresinde vatandaşlarımızın gelip oturacağı, dinleneceği bir alan yoktu. Mahalle sakinlerimiz ile görüşüp helalleşmek suretiyle yıkımları gerçekleştirdik. Tahsilli Mahallemiz sıkışık ve zor bir mahallemiz. İnsanlarımızın nefes alacağı, camimizin ortaya çıkacağı bir alan oluşturmak istedik. Mülk sahibimiz, muhtarımız, hocamız bize yardımcı oldular. El birliği ile yıkımı gerçekleştirerek vatandaşlarımızın faydalanacağı kamusal alan oluşturduk.'' şeklinde konuştu.

Kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının sorumluluk alanlarında ihtiyaç duyulan her bölgede imkânlar ölçüsünde devam edeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ''İlçe merkezimizdeki birçok mahallemiz kurulurken yeşil alanları ve eğitim alanları düşünülmeden plansız bir şekilde kurulmuş. Doğal olarak vatandaşlarımız bizden dinlenme alanları, parklar istiyorlar. Belediyemizin imkânları el verdiği ölçüde kamulaştırma çalışmalarımız devam edecektir. Amacımız daha güzel ve yaşanılabilir bir Yüreğir'dir.'' diyerek tevazu ve samimiyetle çalıştıklarını söyledi.

Çalışmalardan ve hizmetlerden memnuniyet duyduklarını dile getiren Tahsilli Mahalle Muhtarı Mustafa Avcı ve Mahalle sakinleri Başkan Kocaispir’e teşekkür ettiler. 


Yorumlar (1)
    Google