• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Ekim 2019
  • 10:26
 
Adana DSP ile ayağa kalkacak KENT- Demokratik Sol Parti (DSP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. M. Çağrı Bağatur, Adana'da değişimin DSP ile gerçekleşeceğini söyledi. Bağatur, "Biz burada bir ayağa kalkarsak Adana ayağa kalkar, Adana ayağa kalkarsa bütün Türkiye ayağa kalkar" dedi.

KENT- Demokratik Sol Parti (DSP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. M. Çağrı Bağatur, Adana'da değişimin DSP ile gerçekleşeceğini söyledi. Bağatur, "Biz burada bir ayağa kalkarsak Adana ayağa kalkar, Adana ayağa kalkarsa bütün Türkiye ayağa kalkar" dedi.

 

 

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Çağrı Bağatur, Kenan Evren Bulvarı’nda esnafla, Bey Mahallesinde ise Adana’nın önde gelen ailelerin kanaat önderleriyle bir araya geldi. Güne esnaf ziyareti ile başlayan M. Çağrı Bağatur’un ilk durağı Kenan Evren Bulvarı Kapalı Semt Pazarı’nda el emeği ürünlerinin satışını yapan kadınlar oldu. Pazardaki tezgahları tek tek ziyaret ederek, tezgah sahipleri ve alışveriş yapan vatandaşları dinleyen M. Çağrı Bağatur, belediye başkan adayı olmasının gerekçelerini anlatarak destek istedi.

 

ADANA BOLLUĞUN BAŞKENTİ

Adana’nın bolluğun ve bereketin başkenti olduğunu ve bir değişime ihtiyaç duyulduğunu belirten M. Çağrı Bağatur, “Adanalı artık bu köhnemiş, Adana’nın ihtiyaçlarına cevap vermeyen düzenin değişmesini istiyor. Ben de bu düzeni değiştirmek için yola çıktım. Geleceğinde endişe eden gençlere umut var demek için aday oldum. Adana’da dipten gelen bir dalga var. Bu dalganın sahip olduğu güçle neleri değiştirebileceğimizi göstermek için aday oldum. Geçmişi temiz dürüst bir insanım. Adana’nın benim gibi birine ihtiyacı olduğu için bu görevi kabul ettim” dedi.

 

ARTIK GÖNLÜMÜZ RAHAT

DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bağatur'a yakın ilgi gösteren Adanalılar, merhum Ege Bağatur'un dürüstlüğü ile hala gönüllerde yaşadığına dikkati çektiler. M. Çağrı Bağatur'un bayrağı babasının bıraktığı yerden devralacağına inandıklarını dile getiren Adanalılar, "Sizin adaylığınızla birlikte Adana için yeni bir umut doğdu. Artık 31 Mart'ta gönül rahatlığı ile sandığa giderek oyumuzu vereceğimiz bir adayımız var" ifadelerini kullandılar.

M. Çağrı Bağatur pazar ziyaretinin ardından Kenan Evren Bulvarı esnafını gezerek sorunlarını dinledi.

 

GÜNEYE İLK HİZMET EGE BAĞATUR'A GELDİ

DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bağatur akşam saatlerinde ise Seyhan Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ile birlikte Bey Mahallesi’ndeki toplantıda Adana'nın önde gelen ailelerinin kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Adana'nın güneyine ilk hizmeti babası Ege Bağatur'un götürdüğünü hatırlatan M. Çağrı Bağatur, Adana'nın gelişmesi için daha yapılacak çok iş olduğuna dikkati çekti.

M. Çağrı Bağatur, "Adana için önemli projelerim var. Bunlardan birincisi toplu taşımayı ücretsiz hale getirmek. Bir diğeri güneş enerjisinden faydalanarak evlerde kullandığımız elektriğin maliyetini düşürmek. Bunları yapmak çok kolay ama belediye başkanlarının bunları yapmayı düşünmesi lazım. Adana ve Adanalı bunları hak ediyor" diye konuştu

 

ADANA ÇIKIŞ YOLU ARIYOR

Siyasette yüzünü halka dönen, halkın düşüncelerine önem verenlerin başarılı olabileceğinin altını çizen Bağatur, "Adanalıların yüzde 12’si hayatta bu iki partiye oy vermeyeceğim diyor. Yüzde 25’i de iyi bir aday çıkarsa ben ona oy verebilirim diyor. Adanalılarla konuştuğumuzda gördük ki yeni bir çıkış arıyorlar. O çıkış yolunu da bizde buluyorlar" şeklinde konuştu.

 

EN GÜÇLÜ KADRO DSP'NİN

Adanalılara güveninin tam olduğunu, beklenen değişimin 31 Mart'ta gerçekleşeceğine inandığını belirten M. Çağrı Bağatur, "Biz burada bir ayağa kalkarsak Adana ayağa kalkar, Adana ayağa kalkarsa bütün Türkiye ayağa kalkar. DSP çok değerli hizmetleri olmuş iki başkanla birlikte Adana’nın en güçlü kadrosuna sahip. Benim de siyasette tek inandığım şey var. Yüzünü halka dönen, halkın düşüncelerini  isteklerini anlayan kişiler siyasette kazanır. Sizin sözünüz benim sözüm" ifadelerini kullandı.

DSP Seyhan Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ise yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi. 2014'te Büyükşehir adayı olduğunda ayak oyunları ile seçimi kaybettiklerini kaydeden Arıkan, "Seyhan'ı hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için DSP'den aday oldum. İnşallah bıraktığımız yerden hizmetleri sürdüreceğiz" dedi.

 


Yorumlar (1)
    Google