DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 28°C
Az Bulutlu

ULUSLARARASI ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ REZALETİ!

Recep Gündoğan
Recep Gündoğan 1982 yılında Adananın yüreğir ilçesinde doğdu, Dönem dönem kıymetli İlim sahibi hocaların rahle i tedrisinden geçen Gündoğan, Asıl düşünce dünyasının temelini oluşturan fikirleri ise 2009 ve 2012 yılları arasında 3 sene boyunca ilim tahsil ettiği temel eğitim Medresesi oldu. Halihazırda Kent Gazetesinde İslami Bakış isimli köşesinde ve çeşitli haber sitelerinde haftalık makaleleri yayınlanmakta. Adana'da yaşamakta evli ve 3 kız 2 erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.
10.05.2020
862
A+
A-

ADANA’da her yıl olduğu gibi, bu yıl da, Nisan ayında gerçekleşecek olan sokak rezaleti,

Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı adı altında başlıyor.

ARA REKLAM ALANI

Açıklanan resmi programa göre, topluma ahlaki ve kültürel anlamda hiçbir katkı sağlamayan, Bununla birlikte içerisinde eğlence adıyla birçok gayri ahlaki uygulamayı barındıran, içki tüketiminde herhangi bir sınır ve yasaklamanın olmadığı programda, yüz’den fazla etkinliğin arasından öne çıkan birkaç tanesi şöyle.

Sözde “Ünlü” sanatçıların yer alacağı açılış ve kapanış konserleri

•Hintli dansçılar

•Kostümlü Gösteri Grupları Korteji •Motorize Ekipler ve bandolardan oluşan karnaval korteji

•Su korteji

•Sokak konserleri,

•Açık hava dans gösterileri

•Spor gösterileri vs vs.

Portakal Çiçeği karnavalı adı altında düzenlenecek olan bu rezaletin, Adana’nın kültürüne, gençliğe ve genel anlamda’da topluma ve insanlığa verebileceği hiçbir olumlu katkısı yoktur. Bununla birlikte bu etkinliğin, toplumu ahlak erozyonuna uğratmaktan, genç neslimizi, gözümüzden sakındığımız körpe fidanlarımızı ifsâda uğratmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır.

Ancak İşin en acı tarafı, bu etkinlikler genç kuşağımızın önüne, toplumu yönetenler, yani toplumun Can, Mal, Akıl, din, ve Nesil emniyetini korumakla Görevli olarak seçilen, yönetim kademesine gelen, gerek Belediye Başkanı gerekse ilgili bakanlık vesaire gibi makamların elleriyle, yüzü gözü makyajlanarak genç kuşağın ilgisine, beğenisine sunulmaktadır.

Ancak ne iki yüzlü bir durumdur ki, aynı yöneticiler yarın 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu gibi ve benzeri günlerde mehteranlar eşliğinde vatan millet sakarya diyerek, Çanakkale ruhu, İstiklal mücadelesi ruhu gibi değerlerimizi öne sürerek, mücadele ruhunu yaşatmaya çalışıyor gibi görünürler.

Bu yapılan ikiyüzlülükten başka bir şey midir?

Düşünün ki, Atalarınız, Dedeleriniz bu toplumun ahlakını muhafaza etmek için Çanakkale’de savaşsın, yüz binlerce Şehit versin, Ancak o Ataların, dedelerin torunları, dedelerinin savaştıkları toplumların ahlâkını ve kültürünü getirsin, kendi toplumlarına modernizm diye dayatsın! Yazıklar olsun.

Evet; Sonuç olarak,

Bu güzel şehrin bir evladı ve

Toplum ahlakının muhafazası konusunda hassasiyet sahibi her vatandaş adına buradan sesleniyorum.

Ey makam sahipleri ve Ey muktedirler. Bu kadim toplumun aklıyla alay etmeyin,

geçmişten gelen ahlaki ve kültürel yapısı ile oynamayın,

Sizler Genç neslin, akıl din ve ırz emniyetini korumakla görevli iken, onları günaha ve eğlence adı altında gayri ahlaki etkinliklere sevk etmeyin, bu yolu kolaylaştırmayın.

Portakal Çiçeği Karnavalı adı altına gizlenmiş ancak, aslında toplumun ahlakını bozmak için uygulamaya koyulan, kültürümüzle uzaktan yakından alakası olmayan gayri ahlaki düzenlemeleri derhal yürürlükten kaldırın.

Bu anlamda yetkili makamlarda oturan herkesi aklıselim davranmaya, toplumu yozlaştıracak program ve etkinliklere değil,

Gençlerimizi milli ve manevi duygulara özendirecek uygulamalara Ön ayak olmaya, genç kuşağı bu yöne kanalize edecek etkinlikler ve programlar düzenlemeye davet ediyorum.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki,

Allah Resulü-sallallahu aleyhi ve selem- şöyle buyurdu: “Kim iyi bir duruma önayak olursa, kendinden sonra bunu devam ettiren olursa, onu yapana yazılan sevap kadar ona da yazılır, onların mükâfatından hiçbir şeyi de eksiltmez.

Kim de kötü bir duruma önayak olursa kendinden sonra bunu devam ettirin olursa, onu yapana yazılan günah kadar ona da yazılır. Onların günahından hiçbir şeyi de eksiltmez.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.