• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 10:52
 
Rıfat Karabucak İYİ Partinin lokomotifi 26 Aralık 2018, Çarşamba

İYİ Parti Seyhan İlçe Başkanı Rıfat Karabucak, üstün meziyetli kişilerden oluşturduğu İlçe Divan Kurulu ile seçime dev adımlarla hazırlanıyor. Kuruldaki üyelerin görevlerine olağanüstü biçimde adapte olmaları ve Rıfat Karabucak’ın lokomotif görevi üstlenmesi, İYİ Parti’ye Seyhan’da ivme kazandırıyor.
Kurulu oluşturan üyeleri bir maestro gibi yönlendiren Rıfat Karabucak, sürekli toplantılar düzenleyerek, çalışmaların hangi noktada olduğunu da ölçüp, biçiyor.
İYİ Parti Seyhan İlçe Divanında çok değerli ve kamuoyunda tanınmış, etkin ve güvenilir isimler yeralıyor. Bu da Seyhan İlçe Divanı üyelerinin gelişigüzel değil, titizlikle seçildiğini gösteriyor. Yapılan topantılarda, seçime hazırlık ve seçim stratejisi masaya yatırılarak, alınması gereken kararlar, atılması gereken adımlar üzerinde görüş birliğine varılıyor. Daha sonra da alınan kararlar ilgili divan kurulu üyesi tarafından uygulamaya konuluyor.
İYİ Parti Seyhan Divan Kurulunda, Adana Medyasının yakından tanıdığı bir isim ise dikkatleri çekiyor. Müteahhit işadamı Mustafa Ay’ın İYİ Parti Seyhan İlçe Divan Kurulunda Medya’dan sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı’na getirilmesi, gazeteciler arasında memnuniyet yarattı. Gazeteciler tarafından tanınan ve sevilen, hemen her gazeteden birkaç kişiyi tanıyan ve dostluk ilişkisi olan Mustafa Ay’ın, kamuouna yansıtılması gerekli mesajları basın yoluyla aktarmasının kolay olacağı açıkça ifade edliliyor. 
Öte yandan Mustafa Ay’ın aileden gelme köklü bir siyaset kültürüne ve buna dayalı olarak çok farklı seçmen profiline yakın olması da İYİ Parti için bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Rıfat Karabucak’ın seçim arefesinde etkili mesajlarla seçmene ulaşmasında Mustafa Ay’ın önemli bir görev ve rol üstleneceği ifade ediliyor.
Bakalım İYİ Parti bu avantajlarını seçim sandıklarına yansıtabilecek mi?