• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:36
 
Demirspor sahipsizmi? 05 Nisan 2018, Perşembe
İbrahim ÇAM
İbrahim ÇAM
ibhrahim

Adana Demirspor son haftalarda hakem gazabına uğraması taraftarların öfkesine sebep oldu. Özellikle geçtiğimiz gün oynanan, Gazişehir, Adana Demirspor maçında rakip takım, Gazişehir Gaziantep’in  yapamadığını, maçın orta hakemi Süleyman Abay yaptı. Uydurma bir penaltı ile Adana Demirspor’un hakkını gasp etti. Son haftalara yaklaşıldıkça, özellikle küme düşme hattında bulunan takımların, maçlarını yönetecek hakemlere çok dikkat edilmesi gerektiğini, Gazişehir maçında gördük. Geçtiğimiz gün TRT Spor’da yayınlanan programda yorumcu Hayri 

Ülgen’in Demirspor aleyhine verilen penaltılara tepki göstermesi durumun vahametini bir kez de ortaya koydu. Bu takım sahipsiz değildir, olmayacakta, birileri bu takım üzerine oyunlar oynamaya kalkarsa bedelini mutlaka ödeyecektir. 
MHK DAHA DİKATLİ OLMALI

Adana’nın sivil toplum örgütleri olaya duyarsız kalmamalı siyasette ise yalnız olmadığını göstermelidir. Son haftalara yaklaştıkça küme düşme potasındaki maçlara MHK özen göstermeli tecrübeli hakemleri bu maçlara atamalıdır. 
Özellikle Demirspor aleyhine verilen penaltılar çok manidar olmaya başladı. Bir olur iki olur üç olur ama bu kadarda fazla olması insanın midesini bulandırıyor. Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan mavi-lacivertiler kendi oyununu oynamasına rağmen rakipten çok hakemle uğraşmaya başladı, ama bazen hakemide yenmek mümkün olmuyor. MHK bundan sonra daha dikkatli hakem ataması yapmalı yoksa iş işten geçmiş olur. 
Bizde nacizane fikrimizi burdan beyan etmeye çalıştık, takdiri Adana kayuoyu verecektir.