• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Ağustos 2019
  • 10:31
 
Demirspor 10, Gençlerbirliği 12 kişi oynadı 25 Aralık 2018, Salı

Önceki gün oynanan Adana Demirspor - Gençlerbiliği maçına gitmeye karar verdim. Adeta maça 1-0 galip başladık. Demirspor'un genç yıldız Berk 1. dakikada takımını 1-0 öne geçirdi. Umutlanmıştık, iyide başlamıştık, maça taki Kyosuke Tagawa'nın yaptığı bariz hatayı affetmeyen Gençlerbirliği oyuncusu Nadir Çiftçi'nin golüne kadar. Beklenmeyen golde eşitlik sağlanmış oldu. 

İkinci yarıya beraberlikle başlayan Demirspor fazla etkili oyun sergileyememesinin cezasını 38 yaşındaki Mert Nobre kesip takımını öne geçirdi. Umutlar devam ediyor demiştik. Lakin yine Adana Demirspor'un korkulu rüyası kendi futbolcusu sahneye çıktı. 

Kyosuke Tagawa orta sahada kendi etrafında amatörce döndükten sonra topu kaptırıp Gençlerbiliği'ini 3-1 öne geçmesini sağlamış oldu. Demirspor'da en başarılı isim olan Berk Yıldız soyadına yakışır futbol oynayarak 2. golünü atıp takımını ve taraftarını ateşledi. Berk Yıldız'ın çabası yetmedi. Anlamadığım bir şey var 

Kyosuke Tagawa hangi takımın futbolcusu Gençlirbirliği'nin mi yoksa Demirspor 'un mu? Siz karar verin. 

Orkan Çınar sahada varlığı, yokluğu aynıydı.

Anderson ilk yarı bitti daha doğru düzgün kilo bile verememiş.

Adana Demirspor yol geçen hanı olmamalı

Bir çınara yakışan futbolcular ve oyun olması gerek.

Yılmaz hoca kötü oynuyan futbolcuyu bile kucağına alıp kaldırıyor. Bu böyle gitmez artık Gerçek Demirspor'u görmek isityoruz.

Bana göre Demirspor 10 kişi, Gençlerbirliği 12 kişi oynadı.

Yazıktır günahtır oraya gelen taraftara, yazıktır günahtır bunca para harcanıp alınan Orkan Çınar'a, yazıktır günahtır bunca para harcanıp alınan Anderson'a. Orta sahaya genç, dinamik, koşan, top tutan bir futbolcu alınsın.