• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Ağustos 2019
  • 10:33
 
SÜMER’İN 6 OCAK CEYHAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI Ceyhan’ın kurtuluş gününün heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Kurtuluş günlerimiz, hepimizi ayrı ayrı onurlandıran, Atalarımızı ve onların verdiği destansı mücadeleleri yeniden andığımız çok özel günlerimizdir.

SÜMER’İN 6 OCAK CEYHAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI

SÜMER’İN 6 OCAK CEYHAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI

Ceyhan’ın kurtuluş gününün heyecan ve gururunu yaşıyoruz.
Kurtuluş günlerimiz, hepimizi ayrı ayrı onurlandıran, Atalarımızı ve onların verdiği destansı mücadeleleri yeniden andığımız çok özel günlerimizdir.
Bundan tam 97 yıl önce Kuvay-i Milliye hareketi içindeki Ceyhan’daki hemşehrilerimiz, üzerinde yaşadığımız bu topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşama iradesini ortaya koymuşlar, boyunduruk altında yaşayamayacaklarını tüm dünyaya verdikleri üstün kahramanlıklarla göstermişlerdir. Yazdıkları destan, tarihimizin altın sayfalarındaki yerini almıştır.
Kurtuluş Savaşımız’daki başarı milletin kuvvetlerini birleştirmesiyle sağlanmıştır. Milli birlik ve beraberliğe büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu durumu İstiklal Savaşı’nın kazanılmasından sonra: “Eğer, aynı başarıları ve zaferleri ileride de kazanmak istiyorsak, aynı esasa dayanalım. Memleket, dayanışmaya bağlı bir birliğe muhtaçtır. Alelade politikacılıkla milleti parçalamak hıyanettir” veciz sözüyle ortaya koymuştur.
Bizler de bugün milli birlik ve beraberlik, dayanışma içerisinde hareket eden bir ulus olarak hareket ettiğimiz sürece, başaramayacağımız hiçbir iş, aşamayacağımız hiç bir engel yoktur.
O nedenle, bugün birlik ve beraberliğimize daha sıkı sarılmalı, vatanımızın, Cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın ve demokrasimizin kıymetini çok daha iyi bilmeli; Cumhuriyetimize ve onun değerlerine sahip çıkmalı, tarihimizden gelen sorumluluklarımızı gelecek kuşaklara bırakmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Ceyhanlı hemşerilerimin 6 Ocak Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; kurtuluş mücadelesinde destan yazarak ulusumuzun gücünü tüm dünyaya gösteren bütün kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

 


Yorumlar (1)
    Google