• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Mart 2019
  • 23:50
 
SELAHATTİN GÜLER, CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI Selahattin Güler, ilçemizde basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek AK Parti’den Ceyhan belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

SELAHATTİN GÜLER, CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

“YAŞANABİLİR, GELİŞEN CEYHAN İÇİN”

Güler, ilçemizde basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltı programında yaptığı açıklama ile AK Parti’den belediye başkanlığına aday adayı olduğunu belirterek “Bu davaya gönül vermiş reisimizin sevdalısı olarak ‘Her şey yaşanabilir, gelişen Ceyhan için’ diyerek hizmet için yola çıktık.

Ceyhan’ımızın vefakâr insanlarının taleplerine sessiz kalmayarak AK Parti’den Ceyhan Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyorum. Öncelikle AK Parti’ye gönül vermiş halkımın aday adayıyım. Görev verilir ise tüm siyasi partilere gönül vermiş Ceyhanlı hemşerilerimizin adayıyım. Biz parti içinde bir aileyiz. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Rabbim çıkmış olduğum bu yolda ülkemize, ilimize ve ilçemize en iyi şekilde hizmet etmeyi bizlere nasip eder inşallah” diye konuştu.

 

“SÖZ VERİYORUZ; HİZMETLERİMİZLE CEYHAN KAZANACAK”

Güler, AK Parti’den Ceyhan Belediye Başkan aday adaylığı açıklamasından sonra Yaşanabilir Gelişen Ceyhan için gerçekleştirecekleri projeleri, yaptığı sunum ile açıkladı.

İşte Selahattin Güler’in Projeleri;

·       İlçe belediyemizin sorumluluğunda bulunan tüm yollarımıza sıcak asfalt dökülerek Ceyhan’ımızda yol sorununu çözeceğiz.

·       İlçe belediyemiz sınırları içerisinde tüm mahallelerimizde hijyen ve temizlik seferberliği başlatarak Ceyhan’ımızı yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz.

·       Nehrine arkasını dönmüş bir şehir olan Ceyhan’ımızı, nehri ile kucaklaşacak şekilde kentsel dönüşüm projesini hızlandırarak en kısa sürede tamamlayacağız.

·       15 Temmuz 2016’da hainlerin darbe girişimi sonucu şehit olan vatandaşlarımızın anısına ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ adıyla bir anıt park yapacağız.

·       Ceyhan’ımıza su altı dünyasının da yer alacağı bir hayvanat bahçesi kazandıracağız.

·       Sahil boyunda nehrin ve yılan kalenin eşsiz manzarasının izlenebileceği, kafeterya, restaurant, kütüphane ve seyir teraslarının yer aldığı bir Beyaz Kule ve Otel Projesini Ceyhan’ımıza kazandıracağız.

·       Cumhuriyet meydanı ve çevresini Ceyhan’ımıza yakışır şekilde modern bir kent meydanı olarak düzenleyeceğiz. Kent Meydanımızda saat kulesi, 7/24 kamera ve Ücretsiz Wi-Fi bulunacak.

·       Ceyhan’ımıza Millet Kıraathanesini kazandıracağız.

·       Yapay göletler oluşturularak tasarımı ile dikkat çekecek ve özel günlerinizde dış fotoğraf çekimlerinizi yapabileceğiniz bir Botanik Park kazandıracağız.

·       Hibe destekleri alarak Ceyhan’ımızın simgelerinden olan tarihi yılan kalemize bir teleferik yapacağız.

·       Atıl durumdaki İncirli plajımızı modern bir şekilde revize ederek Millet Plajı adıyla Ceyhan’ımızın turizmine kazandıracağız.

·       Şehrimizde ki otopark sorununu Mekanik Çok Katlı Otopark Projesi ile çözüme kavuşturacağız.

·       Köylülerimizin kendi elleriyle yetiştirdiği ürettiği sebze, meyve ve diğer ürünlerini konforlu, nezih bir ortamda satışlarını yapabilecekleri bir Köylü Pazarı’nı Ceyhan’ımıza kazandıracağız.

·       İletişim ve halkla ilişkiler konusunda eğitim almış kişilerden oluşacak olan Beyaz Masa personeli, bugün git yarın gel demeden güler yüzlü bir şekilde hızlı hizmet vererek Ceyhan’da Çağdaş ve Gönül Belediyecilik anlayışını sergileyecek.

·       Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımıza tahsis edilmek üzere Tek Tip Muhtarlık Ofisi yapacağız.

·       Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde Ceyhan’ımızdaki STK’lar, Meslek Odaları ve Basın Mensuplarının kullanabileceği Beyaz Ofis adıyla bir iş merkezi yapacağız.

·       Vatandaşlarımız ikamet ettikleri mahallelerde Mobil Beyaz Masa Aracı ile belediyemize dilek, şikayet ve önerilerini zaman kaybetmeden iletebilecekler.

·       Ceyhan’ımızdaki tarihi yerlerimize tur organizasyonları düzenleyerek Kültür ve Tarih Turizmini canlandıracağız.

·       Üniversite eğitimi amacıyla ailelerinden ayrılarak Türkiye’nin dört bir yanından Ceyhan’a gelen, maddi imkanları kısıtlı gençlerimizin konaklayabileceği modern bir Öğrenci Konukevi açacağız.

·       Ceyhan’ımızda uygun görülen en az 4 noktaya kış aylarında sıcak çorba, yaz aylarında ise soğuk meyve suları akacak bir İkram Çeşmesi yapacağız.

·       Engelli Park projemiz ile engelli çocuklarımız için engelleri kaldıracağız.

·       Mahallelerimizin uygun noktalarına değişik spor dallarında semt sahaları yapacağız.

·       Ceyhan’ımızda yatırım ve istihdam seferberliği başlatacağız.

·       Şehrimizle bütünleşmiş simge haline gelmiş tarım ürünlerine gerekli değerin kazandırılması için çeşitli festivaller düzenleyeceğiz.

·       Ceyhan’ımızda İnşaat sektörüne gerekli destekler sağlanacak.

·       Kültür Merkezimizi aktif hale getirerek çeşitli sosyal etkinlikler düzenleyeceğiz.

·       Ceyhan Gençlik ve Eğitim Merkezimiz gelişen çağa ve teknolojiye uygun şekilde yeniden revize edilerek hizmet verecektir.

·       Girişimci gençlerimizin fikirlerini geliştirebileceği ve çalışmalarını sürdürebileceği, tüm imkanların sağlandığı bir Ceyhan Fikir Merkezi (CEYFİM) oluşturulacak.

·       Gençlerimizin stres atabileceği ve eğlenebileceği Paıntball Oyun Alanını Ceyhan’ımıza kazandıracağız.

·       Hemşerilerimizin güzel vakitler geçirebileceği bir At ve Binicilik Tesisi kazandıracağız.

·       Ceyhan’ımızda STK ve Meslek Odalarımızla birlikte Çalıştaylar düzenleyeceğiz.

 

Selahattin GÜLER KİMDİR ?

1961 Yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan’da tamamladı.

Güler, 2002 yılında Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığına ve Adana Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Denetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

2011 yılında Ceyhan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcılığı ve Ceyhan Esnaf Odaları Güç Birliği Kurucu Başkanlığı görevlerine getirildi.

2014 yılında Türkiye Bakkallar ve Bayiler Odası Danışma Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

30 Mart 2014 yılında Ak Parti Meclis Üyeliğine seçildi.

Ayrıca 2017 yılında tüm sivil toplum kuruluşlarının tamamının desteğiyle Ceyhan Kent Konseyi Başkanlığına seçildi.

Güler, halen bu görevlere aktif olarak devam etmektedir,

Evli ve iki çocuk babası olan Selahattin Güler Orta derece İngilizce ve Almanca biliyor.

 


Yorumlar (1)
    Google