• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mart 2019
  • 17:19
 
Sarıçam'da‘’Uyanık’’ sesleri yankılanıyor KENT- Siyaset Bilimci Yerel Yönetimler uzmanı Muhammed Ramazan Uyanık Ak Parti’den m Sarıçam İlçe Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Sarıçam'da‘’Uyanık’’ sesleri yankılanıyor

Halk tarafından sevilen ve taktir edilen Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde bulunan Muhammed Ramazan Uyanık, bilgi ve deneyimlerini doğup, büyüdüğü ve ekmeğini yediği Sarıçam ilçesine hizmet etmek için Mart 2019 yerel seçimlerinde aday adayı oldu.

 

ÜRETEN BİR BAŞKAN OLACAK

Bilgi ve becerileriyle Sarıçam ilçesine yapacağı projeleriyle “üreten bir başkan” olacağı gözüyle bakılan Uyanık’ın hedeflerinin öncelikle Sarıçam ilçesini hak ettiği değere ulaştırmak ve var olan potansiyelini ortaya koymak “ Bu gönül işidir, bu emek işidir, bu cesaret işidir, bu hizmet işidir! Vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun onlarla her zaman iç içe olan, kapısı her zaman halkına açık, dertlerini dinleyen ve çözüm üreten bir belediye başkanı olacağını ifade eden Uyanık, Ak hizmetleri en iyi şekilde anlatıp, Sarıçam da parti bayrağımızı dikeceğimizi sözünü veriyorum.” açıklamasında bulundu.

 

MUHAMMED RAMAZAN UYANIK KİMDİR

 

Tarih boyunca nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu bereketli topraklara gönül verdiklerini söyleyen Uyanık;Şimdi vakit Adana'ma vefa borcumu ödeme vakti! sloganıyla seçim çalışmalarına devam ediyor

 

 

Adana ili Saimbeyli ilçesinden olup 1980 yılında Adana’da doğdu.

 

1997 yılında Adana İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı.

 

Çukurova Üniversitesi’nde yönetim ve organizasyon alanında birinci Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

 

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi-Mahalli İdareler alanında ikinci Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

 

Türkiye’de ilk olma özelliği gösteren Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı.

 

Doktora eğitiminde; Gayrimenkul Değerleme, Kentleşme, Kent Ekonomisi, Kentsel Yapılaşma, Afet Riskli Alanlar Ve Kentsel Dönüşüm Politikaları konularında pek çok çalışma yaptı.

 

“Afet Riskli Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Politikaları” konusundaki Doktora Tezi yazım çalışmaları devam etmektedir.

 

Aktif çalışma hayatına (DMS) Devlet Memurluğu Sınavı ile Yüreğir Belediyesinde başladı.

Yüreğir Belediyesi’nde çalıştığı 18 yıllık süreçte Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Uzmanlığı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü gibi pek çok idari görevde bulundu.

Halen Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


Yorumlar (1)
    Google