• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mart 2019
  • 17:18
 
Sarı : Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır KENT- Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’dan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama mesajı yayımladı.

Sarı : Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır

KENT- Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’dan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet  Sarı 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama mesajı yayımladı. Fatma Güldemet  Sarı mesajında şu sözlere yer verdi; “21 Ekim 1860 tarihinde Türkiye de ilk fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesinin çıkarılmıştır. Ülkemizde 21 Ekim, Gazeteciler Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.
Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en faydalı meslek gruplarının başında gelmektedir. Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır. Adana ilimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, Basın Yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; İlimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, ülkemizin menfaatleri, milletimizin çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Basın Bayramını kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 


Yorumlar (1)
    Google