• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:39
 
Prim desteği başvuruları devam ediyor

Prim desteği başvuruları devam ediyor

KENT-  Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, 2017 yılı hububat, baklagil ve dane mısır prim desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 4 Mayıs Cuma gününe kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini bildirdi.
 Doğan, konuya ilişkin açıklamasında, 2017 yılına dair Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarını desteğe tabi ürüne ilişkin hasat dönemi öncesinde yaptırmış olmaları durumunda destekten yararlanabileceklerini hatırlattı.
2017 yılında üretilerek satışı yapılan, prim desteğine esas ürünlere, Uydu Tabanlı Parsel Tanımlama Modeli’ne göre destekleme ödemesi yapılacağını vurgulayan Mehmet Akın Doğan, “2017 yılı tarımsal destekleri kapsamında verilecek olan fark ödemesi destekleri; buğday, arpa, yulaf ve çavdar  için kilogramda 5 kuruş, kuru fasulye ve nohut için kilogramda 30 kuruş, dane mısır için ise kilogramda 3 kuruştur” dedi.
 Başkan Doğan, prim desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin başvurularını,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüreğir İlçe Tarım Müdürlüğüne  yapabileceğini ifade etti.

Başkan Doğan, üreticilerin yoğunluğa meydan vermemek için başvurularını son güne bırakmamalarını istedi.


Yorumlar (1)
    Google