• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 17:06
 
Pozantı Belediye Başkanı Baysal’dan anlamlı ziyaret KENT- Adana’nın Pozantı ilçe Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, hastanede onkoloji servisinde tedavi gören çocuk hastaları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, eşi Leyla Baysal ile birlikte Adana Acıbadem Hastanesi Onkoloji servisinden tedavi gören çocukları ziyaret etti.

KENT- Adana’nın Pozantı ilçe Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, hastanede onkoloji servisinde tedavi gören çocuk hastaları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, eşi Leyla Baysal ile birlikte Adana Acıbadem Hastanesi Onkoloji servisinden tedavi gören çocukları ziyaret etti.

Hastanede tedavi gören çocuklarla bir araya gelen Başkan Baysal, Kanserin ölüm nedenleri arasında kalp hastalığından sonra ikinci sırada yer aldığını vurgulayarak hastalıkla ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artırılmasının önemine değindi. Çocuklar geleceğimizdir geleceğimize sahip çıkalım diyen Başkan Baysal, "Kanserin tedavisinin güç, fakat erken tanının önemli olduğunu biliyoruz. Doktorlardan aldığımız bilgilere göre Türkiye’de her yıl yaklaşık 2 bin 500 çocuğun kansere yakalandığını öğrendik. Bu çocukların tedavilerinin kök hücre ile yapıldığını ve herkesin kök hücre örneği vermesi gerektiğini ve sadece 3 tüp kanın bir can olduğunu bütün vatandaşlarımızın bilmesi gerekiyor. Kızılay ekipleriyle bir araya gelip yapacağımız görüşme sonrasında ilerleyen günlerde ilçemiz Pozantı’da küçük bir etkinlik düzenleyip vatandaşlarımızı kök hücre bağışında bulunmaya davet edeceğiz. Yani kanserle ilgili ne kadar farkındalık oluşturur ve toplumu bilgilendirirsek gerekli tedbirler de o derece hızlı alınır ve hastalık ölümcül olmaktan çıkar" dedi.

 


Yorumlar (1)
    Google