• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:33
 
“Önceliğimiz kadınlar ve gençler olacak” CHP ADANA MİLLETVEKİLİ A. ADAYI GERGİN, CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ GÜRER’E PROJELERİNİ ANLATTI:

“Önceliğimiz kadınlar ve gençler olacak”

KENT- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili a. Adayı Süheyla Gergin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadınların ve gençlerin sesi olmak için göreve talip olduğunu söyledi. Türkiye’nin geleceğinin kadınlar ve gençlerin elinde şekilleneceğini belirten Gergin, “Önceliğimiz kadınlar ve gençler olacak.” dedi.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde CHP’den a. Adayı olan kamuoyunun ‘Adana’nın Süheyla Ablası’ olarak tanıdığı bankacı, ekonomist Süheyla Gergin, İl Başkanlığı’nda bir araya geldiği CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e hedeflerini ve projelerini anlattı. Türkiye’nin geleceğinin ekonomik özgürlüğünü kazanmış kadınlar ve mezun olduktan sonra gelecek kaygısı yaşamayan gençlerin elinde şekilleneceğine dikkat çeken Süheyla Gergin, projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Kadınlara yönelik projelerinin ana ekseninin ev hanımları ve üniversite mezunu olup da iş hayatına atılmamış kadınları üretime ve istihdama kazandırmak olduğunu dile getiren Süheyla Gergin, “Kadınlarımıza yönelik evde üretim yapabileceği kurslar düzenleyeceğiz. Böylece hem ev hanımlarımızı meslek sahibi yaparak üretime dahil edeceğiz hem de ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını sağlayacağız.” dedi.

 

HAZİNE ARAZİLERİ EKONOMİYE KAZINDIRILACAK

Kalkınma hamlesinin ancak ve ancak tarımla mümkün olacağına inandığını belirten Süheyla Gergin kırsal bölgelerdeki hazine arazilerini ekonomiye dahil edeceklerini, bunları da kadınların kullanımına sunacaklarını kaydetti. Uygulanan yanlış politikalar yüzünden Türkiye’nin tarımda dışa bağımlı bir ülke konumuna geldiğinin altını çizen Gergin, “Dünyanın en bereketli topraklarına sahibiz. Bir zamanlar tarımsal üretimde kendi kendine yeten bir ülke iken bugün samanı bile dışardan ithal ediyoruz. Tarımda geri kalmış bir ülkede kalkınmadan bahsedemezsiniz. Hazine arazilerinin tarıma açılmasıyla kırsalda kalkınma adına önemli bir adım atmış olacağız. Ayrıca bu bölgelerde düzenleyeceğimiz eğitim çalışmaları ile tarlada pamuk toplayıp, çapa yapmak suretiyle ırgat olarak çalışan kadınlarımız toprağı kendisi için işleyecek ve ürettiği ürünlerle ülke ekonomisine katkı sunacak.” diye konuştu.

 

GENÇLERİN GELECEK KAYGISI SONA ERECEK

CHP Adana Milletvekili a. Adayı Gergin, uzun süreli staj projesiyle de gençlerin gelecek kaygısına son vereceklerini ifade etti. Eğitim hayatları devam eden gençlerin mezun olduktan sonra iş bulamama endişesi yaşadıklarını hatırlatan Gergin, “Uzun süreli staj uygulamasıyla gençlerimiz teorik ve pratik eğitimi aynı anda almış olacak. Bu sayede çalışma hayatına hazır olarak okullarından mezun olan gençlerimizin iş bulması da daha kolay olacak” şeklinde konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de kırsal kalkınmayla ilgili projelerin Türk tarımının gelişmesi açısından önem taşıdığına işaret etti.

 


Yorumlar (1)
    Google