• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ocak 2019
  • 08:41
 
‘ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN’ TEK VATAN , TEK MİLLET , TEK DEVLET , TEK BAYRAK Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) camiasının tanınmış simalarından, 27.Dönem MHP Adana Milletvekili a. adayı ve Adana nın önde gelen bürokratlarından Aziz Sökmen gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

‘ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM, SONRA PARTİM VE BEN’ TEK VATAN , TEK MİLLET , TEK DEVLET , TEK BAYRAK

MHP A. ADAYI AZİZ SÖKMEN, ‘RAMAZAN AYINDA AKAN GÖZYAŞI VE KAN SON BULSUN’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana milletvekili a. adayı Aziz Sökmen; Ramazan ayının İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ederek, "Mübarek Ramazan ayında Türk İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının son bulmasını Cenabı Allah'tan temenni ediyorum" dedi. Azizi Sökmen, dostlukların sevgi ile beslendiği bu Mübarek Ramazan ayında herkesin gönlünün sevgiyle, barışla ve kardeşlikle dolmasını temenni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü "Ramazan ayına kavuşturan yüceler yücesine şükürler olsun. Allah'ın rahmeti, bereketi İslam alemi ve Müslümanlarla olsun. İslam aleminin güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan geçirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Güzel ve iman dolu bu ayda sofralardan iftar bereketi, evlerden mutluluk eksik olmasın. Ramazan Ay’ında bütün müminlerin dualarını ve oruçlarını Rabbim kabul etsin.”

 

'BU KUTLU DAVA; SİYASETEN YIPRANMIŞ OLANLARIN VAKİT GEÇİRME YERİ DEĞİL'

Aziz Sökmen “MHP bazı insanların şahsi menfaatleri ve hevesleri için ikbal ve ikmal davası değildir. Bu kutlu dava omuzları yükü taşıyamayacak kadar yorgun ve siyaseten yıpranmış olanların vakit geçirme yeri ve de yetkilerini nüfuz ticaretine dönüştürenlerin uğrak yeri de değildir. Olmamalıdır" dedi.

MHP Milletvekili A. Adayı Aziz Sökmen, ” Ülkemiz, milletimiz ve mensubu bulunduğumuz siyasi hareketimiz bakımından   son derece önemli olan ve 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili Genel  Seçimlerinin ülkemize, milletimize ve mensubu   bulunduğumuz siyasi hareketimize hayırlara vesile olmasını yüce Allahtan niyaz   ediyorum.” Diyen Sökmen “Siyaset iddia işidir. İddiası olmayan ve buna inanmayan siyasete soyunmasın zaten başarılı olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti ile tektir. Misakı Milli sınırları ile çizilmiş üniter devlet yapısı ile bölünemez , teklif dahi edilemez. Buna kimsenin gücü yetmez. Tek vatan , tek millet , tek devlet , tek bayraktan ibarettir. Bütün bu olup bitenlerin şuurunda olan Milliyetçi Hareket Partisi ve onun ülkücü kadroları vardır. Milliyetçi hareket aslını ve neslini inkar etmeyen , sözünün eri kadroları ile Türkiye’yi şaha kaldıracak , milletin yüzünü güldürecektir. Milliyetçi Hareket Partisi hakkı , hukuku , adaleti sağlayacak , sosyal devlet düzenini kuracak , milletin yüzünü güldürecektir. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Ülkücü harekette yıllardır hizmet etmekteyim. Davamdan hiç ayrılmadım. Çizgimi değiştirmedim. Adana Milletvekili olarak mecliste Adana ve Ülkem için bilgi birikimim ve tecrübemle hizmet için yola çıktım. MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin dediği gibi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ ilkesinden asla vaz geçmeden bu güne kadar olduğu gibi ülkemin ve Adana nın ve partimin hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Ne mutlu Türk’üm diyene. Çıktığım bu onurlu ve kutlu yolda Yüce Rabbim beni; sevenlerim ve milletim karşısında mahcup etmesin” dedi.

 

Aziz Sökmen Kimdir?

01.10.1975 yılında Ankara’ da doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1999 yılına kadar Ankara’da özel sektörde insan odaklı görevler yaptı.1999 yılında TCDD bünyesinde gerçekleştirilen engelli alımına başvurdu. Engelli kadrosundan Adana’ da 6.Bölge Müdürlüğü emrin de istihdamı sağlandı. Engelli bireylerle ilgili, sivil toplum kuruluşu ve istihdam çalışmaları

Kamu Çalışanları ve emeklilerle ilgili sivil toplum çalışmaları 1999 yılından bugüne TCDD de Büro Şefi pozisyonunda görev yapmaktadır.


Yorumlar (1)
    Google