• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:36
 
Okullarda ’Renksel Dönüşüm’ devam ediyor TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Okullarda Renksel Dönüşüm etkinliği düzenledi.

Okullarda ’Renksel Dönüşüm’ devam ediyor

Şube Başkanı Ozan Tüzün, amaçlarının mimarlık algısını değiştirmek olduğunu söyledi.

 

Mimarlar Odası Adana Şubesi başkan ve üyeleri ile Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü Yapı Tasarım Kulübü üyeleri, bir boya firmasının sponsorluğu ile Yüreğir ilçesi Alihocalı İlkokulu’nu boyadı.

 

Şenlik havasında geçen etkinlikte öğrencilerin yüzleri de film kahramanlarının figürleri ile boyanırken okul duvarına Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü Yapı Tasarım Kulübü üyeleri tarafından Atatürk rölyefi çalışıldı.

 

Okullarda Renksel Dönüşüm etkinliğine ilişkin açıklama yapan Başkan Ozan Tüzün, “Bu etkinliğimiz ile mimarlık öğrencileriyle birlikte okul boyama, öğrencilerin belli ihtiyaçlarının giderilmesi, mimarlık algısının daha yerleşik hale gelebileceği, mimarlık öğrencileri hem kendi aralarında hem de mimarlar odası arasında güzel bir iletişim sağlayacağı düşüncesindeyiz. Bu kapsamda 1,2,3 ve 4. sınıf düzeyinde hikaye kitapları, boyama kitap ve kalemleri, lego, oyuncak, satranç takımı ve badminton takımı gibi ihtiyaçları da karşılamış olduk. Güzel bir etkinlik oldu” diye konuştu.


Yorumlar (1)
    Google