• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:41
 
“Nevruz, huzur ve esenliğin simgesi” MHP ADANA İL BAŞKANI BÜNYAMİN AVCI’DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI…

Bünyamin Avcı

KENT – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Nevruz; yeniden doğuşun, bolluğun, bereketin, dirilişin, uyanışın, kardeşliğin, huzur ve esenliğin simgesi olmuştur.” dedi.

COŞKUYLA KUTLUYORUZ

21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bünyamin Avcı, Balkanlar, Ortadoğu, Avrasya ve Orta Asya’yı kapsayan çok büyük bir coğrafyada milyonlarca Türk’ün ve akraba toplulukların coşku ile kutladığı Nevruz’u bu yıl da coşku içinde idrak edeceklerini söyledi.

NEVRUZ, KARDEŞLİĞİN SİMGESİ

Avcı, şöyle devam etti:

“Nevruz; Türk milletinin nesilden nesile taşıdığı barış ve bayram meşalesidir. Türk milleti Nevruzla birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine inanmış, buna güvenmiştir. Nevruz; yeniden doğuşun, bolluğun, bereketin, dirilişin, uyanışın, kardeşliğin, huzur ve esenliğin simgesi olmuştur.”

UMUDUMUZ VE SEVİNCİMİZ ARTMIŞTIR

Avcı  “Ve nitekim baharın başlangıcı içinde bulunduğumuz Mart ayı, milletçe hepimizin umudunu güçlendirmiş, sevincimizi artırmıştır. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nü idrak ettiğimiz bir zamanda Afrin’de ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdık. Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yeniden seçilmesinin gururunu yaşadığımız kurultayımızda on binlerle coşkuyu kucakladık.” dedi.

BÖLÜCÜ HEVESLERE İZİN VERİLMEMELİ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajın şu ifadelerle tamamladı:

“Nevruz’un ilimizde ve ülkemizde bölücü heveslerin istismarına asla izin verilmeden en güzel şekilde kutlanmasını diliyorum. Nevruz’un aziz milletimizin birliğine, dirliğine, kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olması niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Adanalı hemşehrilerimin, kentimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın Nevruz Bayramını içtenlikle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Yorumlar (1)
    Google