• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Mayıs 2019
  • 10:07
 
“Minyatür Yaşamlar” M1 Adana AVM 01-30 Aralık tarihlerinde geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bebek evlerini “Minyatür Yaşamlar “ sergi ve etkinlik projesi ile Adana’ya taşıyor.

“Minyatür Yaşamlar”

M1 Adana’da Hayat Buluyor!

 

 

  M1 Adana Alışveriş Merkezi tüm ışıltısıyla şehri aydınlatmaya, Çocuklara ve eğitime  verdiği önem yanında   eğlenceli aktiviteleri  ile çocukları birbirinden ilginç ve eğitici aktiviteler ile buluşturmaya ,mutlu etmeye devam ediyor.

    Yeni yıla az bir zaman kala çocukları olduğu kadar yetişkin ziyaretçileri de derinden etkileyecek olan “Minyatür Yaşamlar” sergi ve etkinlik projesi, M1 Adana Alışveriş Merkezi’nde  01-30 Aralık günlerinde oyuncağın kişisel tarihine ilgi duyan herkesi kucaklayacak. 

 

  İlkel biçimleri antik çağlara kadar uzansa da,  olgunlaşmış biçimleri ile 16. Yüzyıla kayıtlanan “Bebek Evleri” , günümüze kadar değişen ve gelişen formlarıyla kültür tarihimize ayna tutuyor. “Bebek Evleri” tarih boyunca birer koleksiyon objesi ya da oyuncak olarak kabul görmelerinin yanı sıra dönemlerinin yaşam tarzlarını modelleyen yapılarıyla daima ilgi görmüştür. 

   M1 Adana  AVM içinde bir sanat galerisi olarak dekore edilmiş 40 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek etkinlikler ile bu minyatür yaşamlar Adanalılar ile buluşacak.   Alanın dış cephesinde çeşitli mimari stillerde üretilmiş özgün bebek evleri sergilenirken, iç mekânda sergiyle uyumlu mimari tasarım etkinlikleri devam edecek.  Katılımcı minikler sergiyi ziyaret ettikten sonra iç mekânda akranlarıyla buluşarak minyatür evleri dekore edecekler ve kendi bebek evlerine sahip olacaklar.

 

   Minyatür Yaşamlar Sergisi, boyutları 13x15 cm ile 85x110 cm arasında değişen 20 adet bebek evi içeriyor. Sekiz kişilik bir ekibin yaklaşık 1,5 yılda tamamladığı koleksiyon tamamıyla el yapımı olup, her bir parça doğal ölçekteki bir mimari yapıyı modelliyor. Sergi, 01-30 Aralık’ta gün boyunca tüm M1 Adana ziyaretçilerinin izlenimine açık olacak.   

 

   M1 Adana AVM Müdürü Yalçın Öz: “. Sektöründe yeniliklerin öncüsü olan M1; yine alanında ilk olan bir projeyi Adanalılar ile buluşturuyor. Bu etkinlik ile çocuklarımızın aileleri ile birlikte eğlenceli, bir ortam yakalaması hedefimiz. Çocuklarımıza eğlencenin yanında eğitici yanı ile de katkı sağlayacağına inandığımız bu etkinliğe 7’den 70’e tüm Adanalıların  katılımını  bekliyoruz.” dedi.

M1 ADANA ALIŞVERİŞ MERKEZİ HAKKINDA 

2000 yılında kapılarını açan M1 Adana AVM,, Adana ve tüm bölgedeki farklı beğeni ve ihtiyaçlara cevap veren bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor. 200 mağaza , 90.000 m2  kiralanabilir alana sahip M1 Adana AVM, büyüklüğü ve mağaza karmasıyla ziyaretçilerine keyifli alışveriş yapma imkanı sağlarken, eğlence ve kültürel etkinliklere katılma fırsatı sunuyor. 17 yıldır Adana ve bölge halkına her alanında farklı bir tecrübe yaşatan M1 Adana AVM’de Türkiye’nin ve dünyanın en iyi markaları bulunuyor. Carrefoursa, H&M, IKEA Sipariş ve Teslim Noktası, Media Markt, Koçtaş, LC Waikiki, Mudo City, Ayakkabı Dünyası, Armağan, Boyner, YKM, Zara, Marks&Spencer, GAP, Mango, Koton, Mavi, Teknosa, Goldpark, Kitapsan ve Paşabahçe gibi uluslararası ve ulusal zincir mağazaları, yerel markalarla aynı çatı altında toplayan M1 Adana AVM; 8.800 m2'lik sinema alanı, 1.600 m2'lik yiyecek - içecek bölümü (Food Court), 3050 araç kapasiteli otoparkı, ATM ve müşteri hizmetleri gibi modern alışveriş ortamının gerektirdiği tüm birimleriyle bölgeye katkı sağlamaya devam ediyor.  Ferah mekanı ve lezzetli alternatifleriyle Adana’nın en çok tercih edilen alışveriş merkezi M1 Adana; çocuk oyun alanları, Cinemaximum ve geniş eğlence alternatifleriyle alışverişi benzersiz bir keyfe dönüştürüyor.

 


Yorumlar (1)
    Google