• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 16 Şubat 2019
  • 14:38
 
Minik ressamlar büyüledi 3H SINIFININ RESİM SERGİSİ, İZLEYENLERİN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Minik ressamlar büyüledi

KENT- Çukurova IMKB İlköğretim Okulu salonunda, 3H sınıfının hazırladığı 3.Resim Sergisi, büyük beğeni kazandı. Bayram öncesi gerçekleşen sergi 1 hafta boyunca izlenime sunuldu. Çok sayıda öğrenci velisi ve eğitimcilerin gezdiği sergide eserleri yeralan minik ressamlar izleyenleri büyüledi. Serginin açılışına İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Nasıf Önder ve Ahmet Işıklı ile Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı katıldı.

Nasıf Önder açılışta yaptığı konuşmada başta Çukurova IMKB İlkokulu Müdürü Uğur Akça ile Müdür Yardımcıları Gülşah Yalman, Fatih Öztürkten ve Uğurn Demir’e, resim sergisi düzenlemedeki katkılarından dolayı teşekkür etti. Sergiyi çok başarılı bulduğunu ifade eden Önder, sınıf öğretmeni Esin Kültüroğlu ve emeği geçen Veliler ile sergide resimleri bulunan öğrencileri tebrik etti.

Müzik, spor ve resim alanlarında yapılan faaliyetlerin çocukların gelişiminde çok büyük önemi bulunduğuna dikkat çeken Önder bu tür etkinliklere her zaman destek olduklarını, bundan sonra da aynı şekilde destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Şube Müdürü Ahmet Işıklı 3 H sınıfı öğrencilerinin hazırladığı sergiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocuk gelişimi açısından başta spor olmak üzere müzik, kültür-sanat ve el işleri etkinliklerine Milli Eğitim olarak destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı da yaptığı konuşmada bu tür çalışmaların çocukların içindeki cevheri ortaya çıkarma fırsatı yarattığını, bu tür etkinliklerin okullarda artarak devam etmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Okul Müdürü Uğur Akça da konuşmasında 3 H sınıfının resim sergisinin çok başarılı çalışmalara imza attığını, sınıf öğretmeni Esin Kültüroğlu’nun yönlendirmesiyle öğrencilerin birbirinden güzel çalışmaları sergileme fırsatı bulduğunu belirterek, kendilerinin de eğitimci olarak çocukları kültür-sanat, spor ve müzik konularında teşvik etmeye devam edeceklerini söyledi.


Yorumlar (1)
    Google