• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mayıs 2019
  • 17:53
 
Mahmut Tezcan: Tarihi değerlerimize sahip çıkacağız Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Yeni neslimize şanlı tarihimizi aktaracak kültürel faaliyetler düzenleyerek geçmişten günümüze zaman tüneli şeklinde müzeler inşa edeceğiz.” dedi.

Mahmut Tezcan: Tarihi değerlerimize sahip çıkacağız

KENT - Varsaklar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan yönetim kurulu üyelerine Adana için hayalini kurduğu projelerini anlattı. Varsaklar Derneği’nin geçmişteki tarihi dokumuzu yeni nesil çocuklarımıza aktardığına değinen Mahmut Tezcan “Varsaklar Derneği bugüne kadar gerçekleştirdiği kültürel etkinlikler ve yaşattığı tarihi dokumuz ile vatandaşlarımızın gönlünde büyük yer edinmiş sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Gerçekleştirdikleri bu başarıları yakinen takip ediyorum ve destek olmak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.” diye konuştu.

TARİHİ MİRASIMIZI MÜZE HALİNE GETİRECEĞİZ

İsimleri unutulmuş, kullanım alanları kalmamış lakin tarihi dokumuzu günümüz insanına yansıtmak için dernek içinde ziyaretçilere gösterilen eserler için de projesi olduğuna değinen Mahmut Tezcan “Çok kıymetli eserleri bir araya toplayıp ve bu tarihi eserleri yeni neslimizin de bilmesini sağladığınız için müteşekkirim. Çok büyük emek harcadığınız ortada. Lakin dernek binasının yeteri kadar büyük olmaması kıymetli eserlerimizi sergilemede yetersiz bırakıyor. Bizde bu eserlerin tanıtımına katkı koymak için size yer tahsisi yaparak burayı müze haline getireceğiz. Öğrencilerimizin tarih bilincini artırmak ve kültürümüzü onlara aşılamak için özel olarak otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte ziyaret ederek eserleri yerinde görüp öğrenecekler. ” dedi.

Varsaklar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Umut ve yönetim kurlu üyeleri Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan’ın derneğe yaptığı ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Yusuf Umut “Çıkmış olduğunuz bu kutlu yolda başarılar dileriz.” dedi.


Yorumlar (1)
    Google