• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 10:53
 
Mahmut Eraslan: Oradaydık ADYAR- Adana İHH İl Başkanı Mahmut Eraslan kurumsal olarak 2018 yılı çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak üzere yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Mahmut Eraslan: Oradaydık

Adana’daki yetim çocuklar başta olmak üzere, mülteciler, doğal afet mağdurları ve dünyanın tüm mazlumlarına her türlü gıda, barınma, sağlık ilaç gibi ihtiyaçlarını giderecek malzemelerimiz ile “orada” ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanlarında olduk.

 “Yetim gülerse dünya güler”prodes projemiz ve İHH ve Milli eğitim bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde “iyilikte yarışan sınıflar ”projelerimiz ve derneğimizde düzenlenen etkinliklerle binlerce kardeşimize ulaştık.

Başta Adana valiliği olmak üzere AFAD, il sağlık müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Eğitim bir sen, il emniyet Müdürlüğü, Kızılay, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sivil toplum ilişkiler il müdürlüğü, belediyeler ve müftülüğümüzün destekleri ile yüzlerce eğitici programlar sosyal ve kültürel etkinler düzenledik.

2018 Yılı içerisinde başta Türkiye içerisinde Yemen Filistin Arakan Moro Suriye Afrika gibi birçok ülkeye 515.800.00TL nakit yardım, İHH Genel merkezimin destekleri ile Adana’da yaşayan 385 Yetim çocuğumuza aylık düzenli olarak nakit yardım yaptık.

350 yetim ve öksüz çocuğumuza kırtasiye yardımı,1000 yetim çocuğumuzun katılımı geleneksel uçurtma şenliğimizi gerçekleştirdik.

Yetimlerimize yönelik  İzci kampı, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mahallene okuluna sahip çık uyuşturucuya hayır konferans ve seminerleri, yetim çocukların babalarına yönelik hatim merasimi  düzenlendi.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında 180 yetim kardeşimize aylık düzenli olarak nakit yardımı, Ramazan bayramında yetim ve ihtiyaç sahibi 525 çocuğumuz ve annelerine bayramlık giyimi yaptırıldı.

Adana’da 115 aileye kurban et yardımı,            Yurtiçi ve yurtdışında 174 canlı kurban yardımı, Adana içerisinde 403 adak ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıldı.                       

Afrika’da 100 Aileye süt keçisi yardımı, 3 su kuyusu açıldı,  Suriye’ye 1.000 çuval un gönderildi.           

ADAK arama kurtarma birimimiz AFAD Kızılay il sağlık Müdürlüğü ile işbirliğinde üyelerimize ilk yardım yangın telsiz arama kurtarma gibi birçok alanda eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimize sertifikalarını aldılar.

Yapılan yardım ve etkinlikler bunlarla sınırlı değil sadece ramazan ve kurban bayramlarında değil 7/24 her gün ADAK Arama kurtarma ekibimiz, Yetim, yardım, hanım, genç İHH komisyonlarımız ve sayıları binleri geçen gönüllülerimiz ile birlikte on binlerce yüreğe dokunduk oradaydık.

İyilik adına bizimle birlikte bağışçılarımız, gönüllülerimiz, basınımız “orada” olan emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İHH ile iyilik her zaman her yerde.

Adana İHH Ulucami karşısı 0322 351 42 42

 

 

 


Yorumlar (1)
    Google