• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 16:59
 
Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine damızlık koç dağıtıldı Adana’nın Kozan ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından küçükbaş hayvan yetiştiricisi ailelere kırsalda kalkınmayı desteklemek amacıyla 387 adet ivesi cinsi damızlık koç Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katılımı ile dağıtımı gerçekleşti.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine damızlık koç dağıtıldı

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine damızlık koç dağıtıldı 
 

Adana’nın Kozan ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından küçükbaş hayvan yetiştiricisi ailelere kırsalda kalkınmayı desteklemek amacıyla 387 adet ivesi cinsi damızlık koç Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katılımı ile dağıtımı gerçekleşti. 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kırsalda kalkınmaya ivme kazandırmak için bir dizi projeye imza attıklarını ifade ederek, kırsalda yerinde kalkınmayı önemsediklerini ifade ederek, bu proje ile hem üreticinin kazancının arttıracağını hem de yerli koyun ırkının koruyup geliştireceğini belirtti. 
Sözlü, Türkiye’nin et üretiminde büyük açığının olduğunu ancak küçükbaş hayvancılığın gelişmesi sayesinde bu açığın yüzde 20’sinin kapatılabileceğini ifade etti. Proje kapsamında her 25 dişi koyuna bir ivesi cinsi damızlık koç verdiklerini ve bu koyunları Şanlıurfa Ceylanpınar TİGEM’den aldıklarını belirterek bu damızlık koçların maliyetinin yüzde yetmişini büyükşehir belediyesi olarak kendilerinin karşıladıklarını yüzde otuzunu ise yetiştiriciden aldıklarını kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından ivesi cinsi koçların dağıtımı hak sahibi ailelere verildi. 


Yorumlar (1)
    Google