• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Mart 2019
  • 23:47
 
Kozan’da İbrahim Duran ismi ön planda KENT- Yüreğir Belediyesi’nde yıllardır yönetici olarak görev alan İbrahim Duran’ın Yerel Yönetim uzmanı olmasından dolayı belediyelerin ve köylerin sorunlarına hakim olduğu ayrıca insanlarla iç içe ve bürokrasiyi iyi bilen birisi olduğundan iddialı bir isim olarak konuşuluyor.

Kozan’da İbrahim Duran ismi ön planda

KENT- Yüreğir Belediyesi’nde yıllardır yönetici olarak görev alan İbrahim Duran’ın Yerel Yönetim uzmanı olmasından dolayı belediyelerin ve köylerin sorunlarına hakim olduğu ayrıca insanlarla iç içe ve bürokrasiyi iyi bilen birisi olduğundan iddialı bir isim olarak konuşuluyor.  Mahalli idareler seçimleri yaklaştıkça, belediye başkan adaylarıyla ilgili halk arasında isimler gündeme gelmeye başladı. AK Parti’den Kozan Belediye Başkan adaylığı için adı geçenler arasında dikkat çeken isimlerden birisi de Yerel Yönetimler Uzmanı İbrahim Duran olduğu edinilen bilgiler arasında İbrahim Duran’ın aday adaylığı siyasi arenada büyük yankı uyandırırken, teşkilat içerisinde ise heyecan yarattı.

İBRAHİM DURAN KİMDİR

Kozan Alapınar köyünde doğan, Kozan’da büyüyen, Kozan’ı tanıyan bir isim olan Duran; 1974 yılında Kozan’ın Alapınar köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Alapınar köyünde Ortaokulu Pekmezci köyünde Liseyi ise Kozanda 50. Yıl Lisesinde tamamladı. 1998-2008 yıllarında TSK’da görev aldı. 2009 yılından bere çalışmakta olduğu Yüreğir Belediyesinde Emlak Müdürlüğü, Kültür İşler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde görev yaptı. Halen Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve Temizlik işleri Müdürlüğünü yürütmektedir. Kamu yönetim mezunu olup Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon alanında master yapmıştır. Evli ve dört çocuk babası olan Duran, Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunudur. İbrahim Duran’ı tanıyanlar, bulunduğu konumu itibariyle belediyelerin sorunlarını yakından bildiğini ve Kozan’a en iyi hizmeti vereceğine inandıklarını belirtiyorlar.


Yorumlar (1)
    Google