• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 05:48
 
Kozan Devlet Hastanesinde cerrahi müdahale neden yapılmıyor? İYİ Parti Adana Milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Dt M.Metanet Çulhaoğlu her fırsatta “Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu günden beri bugüne kadar yapılanmayanları 16 yılda biz yaptık” diyen Hükümet yetkililerine Türkiye Büyük Millet Meclisinde soru önergesi vererek sorunların giderilmesini istedi.

Kozan Devlet Hastanesinde cerrahi müdahale neden yapılmıyor?

Çulhaoğlu Kozan, Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke İlçelerinde çoğunluğu çocuk ve yaşlı nufusun oluşturduğu 178505 Adanalı vatandaşımızın Kozan Devlet Hastanesinde cerrahi müdehale yapılmadığı için kilometrelerce uzaklıktaki Adana Devlet Hastanesine sevkedildikleri diğer ilçelerdede durumun aynı olduğu için yaşanan mağduriyetleri Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı.
1974 yılında inşa edilen ve bugün 200 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye çalışan Kozan Devlet Hastanesi; 130.456 nüfuslu Kozan İlçemizle birlikte,16.640 nüfuslu Tufanbeyli İlçemize, 14.840 nüfuslu Saimbeyli İlçemize ve 16.572 nüfuslu Feke İlçemize toplamda 178.508 nüfusa sadece poliklinik hizmeti vermekte cerrahi hizmeti vermemektedir.    Anjiyo, çocuk cerrahisi ve plastik cerrahisi bölümlerinden acil sağlık hizmeti alması gereken çiftçimiz, asgari ücretlimiz, memur ve işçilerimiz Kozan Devlet Hastanesinde cerrahi müdahale bulunmadığı için Adana Devlet Hastanesine sevk edilmekte, Tufanbeyli İlçemizden 191 km., Saimbeyli İlçemizden 153 km., Feke İlçemizden 119 km., Kozan İlçemizden 68 km’lik karayoluyla Adana Devlet Hastanesine gitmek zorunda kalmaktadır.
    Diğer ilçelerimizde de durum bu vahamettedir. Her fırsatta “Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu günden bugüne kadar yapılmayanları 16 yılda biz yaptık” diyen akp hükümetiniz ce ve siz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında ihtisas yapmış bir Uzman Tabip olarak, çoğunluğunu çocuk ve yaşlı nüfusun oluşturduğu 178.508 Adana’lı vatandaşlarımızın en doğal, en yasal hakları olan sağlık alanındaki hayati öneme haiz bu hizmetleri alabilmeleri için; Kozan Devlet Hastanesinde Anjiyo Çocuk cerrahi ve Plastik Cerrahi bölümleri neden bulunmamaktadır? Bu bölümlerin açılması için bir çalışmanız planlamanız veya bir girişiminiz varmı. Bu konuda mağdur olan 178508 nüfuslu dört ilçemizdeki vatandaşlarımıza bir açıklama yapmayı düşünüyormusunuz?


Yorumlar (1)
    Google