• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Ocak 2019
  • 22:42
 
İçeride üzüldük, dışarıda sevindik Adana Demirspor’un kendi sahasında Büyüşehir Belediye Erzurumspor 3-2 yenilmesiyle küme düşme potasına girince kahrolurken, Adanaspor’un deplasmanda Elazığspor’u aynı skorla kazanmasıyla sevince boğulduk.

İçeride üzüldük, dışarıda sevindik

ADANASPOR CEPHESİ

 

Adanaspor Teknik Sorumlusu Eyüp Arın Elazığ’ın gerçekten zor bir deplasman olduğunu kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Eyüp Arın “Biz kümede kalmak için oynadık. Herkes kurtardık gözüyle bakıyor ama kurtarmadık, bundan sonra oynayacağımız maçlar da zor maçlar. Biz 1 puan alıp matematiksel yönden rahatlamak istiyorduk. Düşüncemiz tamamen oyunu kendi yarı sahamızda kabul edip, Elazığspor savunmasının arkasına sarkmaktı. İki tane bireysel hatadan yediğimiz gol Elazığspor’un öne geçmesini sağladı. Elazığspor iyi oynarken eksik duruma düştü bu da bize avantaj sağladı. Bulduğumuz golle ilk yarıyı 2-2 bitirdik. İkinci yarıda oyun bizim istediğimiz gibiydi. Belki önceden golleri atsak bu kadar maç gerilmezdi. Sonradan attığımız gol bizim kazanmamız sağladı. İlerleyen haftalarda alacağımiz bir beraberlikle bile korkulu rüyadan uyanmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

DEMİRSPOR CEPHESİ

 

Adana Demirspor’da durum hiç iyi görünmüyor,  zira Teknik Direktörü Mustafa Uğur’un göreve gelmesiyle bir kaybetmeme serisi yakalayan ve kazanma alışkanlığı elde etti dediğimiz mavi-lacivertiler son haftalarda gelen art arda yenilgilerle küme düşme korkusu yaşamaya başladı. Son olarak kendi sahasında 3-2 kaybettikleri Büyüşehir Belediye Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Uğur, ”Adana Demirspor olarak inanılmaz derecede üzgünüz, gerçekten bugün burada bu işi bitirme arzusu içindeydik. Yüzde 99 bitecekti galibiyet alındığında. Ama tabi ki istediğimiz olmadı. Sonuçta mağlubiyet var ortada. Bunun izah tarafı da yok. Demirspor adına da kritik süreç başlıyor. Özellikle önümüzdeki hafta Altınordu müsabakası artık nasıl önem taşıdığını herkes biliyor. Herhalde kat kat artmış oldu, kazanmak gerektiğini biliyorum. Artık bu saatten sonra direk o müsabakaya odaklanacağız” dedi.  


Yorumlar (1)
    Google