• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 18:28
 
GÜNDOĞDULU BASKETLBOLCULAR İSTANBUL'DA Adana Gündoğdu Koleji (AGK) bünyesinde eğitim veren İbrahim Kutluay Basketbol Akademi (İKBA) sporcuları MVP Junior Lig Night Camp turnuvası maçlarını İstanbul’da oynadı.

GÜNDOĞDULU BASKETLBOLCULAR İSTANBUL'DA

Koçlar Fırat Bozkurt ve Emrah Kayataş, “İbrahim Kutluay Basketbol Akademinin İstanbul’daki şubeleriyle 2005-2006-2007-2008 doğumlu jenerasyonlarındaki takımlarla sezon başı iki gün süren maç organizasyonları planlanmıştı ve bunlar için İstanbul’a gittik. Çok yararlı bir turnuva oldu. Sporcularımız bir organizasyonda bulunmanın ve turnuva oynamanın heyecanını yaşadılar. Gerek İKBA’da gerekse Adana Gündoğdu Koleji basketbol takımlarında oynayan sporcularımız arasında çok yetenekli isimler var. Gündoğdu Koleji olarak Türk ve Adana basketboluna önemli sporcular yetiştirmek için mücadele ediyoruz” dediler. 

ÖNEMLİ TECRÜBE OLUYOR 

Bozkurt ve Kayataş, turnuvanın artılarını, “Çocukların sosyal gelişimleri, grup içinde hareket etme yetilerinin gelişmesi, farklı takımlarındaki kendi yaş gruplarında bulunan yetenekli oyuncularla oynama fırsatı ve eksiklerini görme adına önemli tecrübe oluyor” şeklinde özetlediler. 

   

 


Yorumlar (1)
    Google