• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ocak 2019
  • 08:41
 
Erdoğan’ın dimdik arkasındayız AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı "Kadına karşı şiddetin en çirkin örneğini barındıran, başörtüsü yasağı gibi birçok yasak ve ayrımcılığın ortadan kalkmasına vesile olan Cumhurbaşkanımıza ve onun arkasında 15 Temmuz'da durduğu gibi, dimdik duran teşkilatlarımıza ve bu asil milletimize şükranlarımı arz ediyorum" dedi.

Erdoğan’ın dimdik arkasındayız

 ADANA'DA GURBET KUŞLARI'NIN GÖSTERİMİ YAPILDI 

Adana'da, 28 Şubat sürecinde başörtü mücadelesini konu alan “Gurbet Kuşları” isimli belgesel filmin gösterimi, 28 Şubat mağdurlarından Merve Kavakçı'nın kardeşi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan'ın katılımıyla yapıldı. 28 Şubat mağdurlarından Merve Kavakçı'nın kardeşi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan belgeselin eski Türkiye'yi yansıtan ve insan hakları ihlalleri düşünüldüğünde kadına karşı ayrımcılığın en şiddetli, en acımasız, en kötü örneklerini içinde barındıran bir döneme ışık tuttuğuna vurgu yaparak, "Devletin milletine tepeden baktığı dönemi hatırlatıyor, muhafazakar insanlar ve başörtülü kadınlar üzerinden. Öteki olmanın nasıl bir duygu olduğunu hatırlatıyor. Maalesef çok kötü bir duygu, o günler geride kaldı. Eski devlet anlayışına ışık tutuyor bu belgesel; onun için çok kıymetli" dedi.  KARANLIK GÜNLER GERİDE KALDI
Belgeselin muhafazakarların yaşadıklarının dışında, Kürt, Alevi ve etnik kökeni farklı kimliklerin yaşadığı ayrımcılıkları da anlattığını vurgulayan Kan, başarı hikayelerine de belgeselde yer verildiğini kaydetti. Artık o günlerin sona erdiğini anlatan Kan, "Ben bu acıların bir kısmını yaşamış ailelerden sadece bir tanesinin ferdiyim. Bizim ailemizde anneannemin yaşadığı, annemin yaşadığı, benim neslimin ve kızımın yaşadığı bir dönemi anlatıyor. Bu saçmasapan, kadına karşı şiddetin en çirkin örneğini barındıran başörtüsü yasağı gibi birçok yasak ve ayrımcılığın ortadan kalkmasına vesile olan Cumhurbaşkanımıza ve onun arkasında 15 Temmuz'da durduğu gibi, dimdik duran teşkilatlarımıza ve bu asil milletimize şükranlarımı arz ediyorum" diye konuştu. 
DEVAMI YOKTUR
RESİM GALA


Yorumlar (1)
    Google