• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 04:38
 
Düğün salonu sahipleri çok sıkıntılı ADSOB BAŞKARI AYHAN ŞİRİN’DEN BAŞKAN ÇETİN’E ZİYARET

Düğün salonu sahipleri çok sıkıntılı

Adana Düğün Salonları ve Organizasyon Derneği (ADSOB)Başkanı Ayhan Şirin ve yönetim kurulu üyeleri Çukurova Belediye Başkanı Soner Çektin'i makamında ziyaret ederek dernek esnafının sorunlarını dile getirdi.

Adana'da bulunan belediyelerin sosyal aktivite adı altında yeşil alanları kiralayanların düğün salonu olarak faaliyet gösterdiklerini ve bu faaliyetlerin düğün salonu isletmecilerini zora soktuğunu dile getirdiler.

Ziyarette konuşan ADSOB Başkanı Ayhan Şirin konunun açılımının dikkatle anlatılacağını ve yetkililerden bu konu ile ilgili olarak gerekli yasal sürecin takipçisi olmaları gerektiğini dile getirdi.

Esnafların büfe olarak kiraladıkları yerlerin sosyal aktivite yerleri olarak belirtilen alanlarda düğün yapılmasının  yasalara aykırı olduğunu belirten ADSOB Başkanı Ayhan Şirin  “Bu konunun dikkate alınması mecburidir. Bizler düğün salonu işletmecileri olarak işletme ruhsatı alabilmek için sayısız kriteri yerine getirirken bu arkadaşlar kır düğünü adı altında haksız kazançlar elde etmektedirler.  Esnafların durumu ortada piyasa ekonomisi bozuk biz haksız rekabete karşı hakkımız olanı yasalar çerçevesinde yetkililerden bekliyoruz. Bu konu hassas bir konudur” dedi

Başkan Şirin konu ile ilgili olarak en büyük zafiyetin Yüreğir Belediyesi’nde yaşandığını dile getirdi. Mahalle aralarında yaşanan bu olumsuzlukların sadece ADSOB esnafını değil vatandaşları da sıkıntı içerisinde olduğunu söyledi.  Başkan Şirin izinsiz atılan havai fişeklerne de dikkat çekerken aynı zamandan mahallede cenazesi olanlara da saygısızlık olarak nitelendirdi.


Yorumlar (1)
    Google