• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 17:06
 
Davamız ülke ve millet davasıdır Av. Alaaddin Varol 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu Öğretmeevi’nde gazetecilere basın toplantısıyla açıkladı.

Davamız ülke ve millet davasıdır

Av. Alaaddin Varol 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu Öğretmeevi’nde gazetecilere basın toplantısıyla açıkladı. Ulusal ve yerel gazete temsilcileriyle düzenlediği basın toplantısında bir araya gelen Av. Alaaddin Varol, gelişen süreçte niçin aday adayı olduğunu anlattı. Konuşmasına özgeçmişini anlatarak başlayan Varol “1973 yılında Adana’da doğdum,  1984 yılında Toros İlkokulu’nu 1991 yılında Adana İmam Hatip Lisesi’ni 1995 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdim, aynı yıl avukatlık stajına baylayıp 1995 yılında avukat oldum. Babamın özel isteğiyle 1999 yılında Antalya’da 2 yıl savcı olarak görev yaptım hatta Türkiye’nin en genç savcısı olarak (2 5) yaşında daha sonra istifa ettim.  2001 yılında Ankara’da avukatlık bürosu açarak ortağımla çalışmaya başladım, aynı yıl AK Parti’yi kurma çalışmaları için Ankara’da bulunan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp partiye katıldım. AK Parti Çankaya İlçe Teşkilatının kuruluşunda görev alarak çeşitli birimlerinde başkanlık görevinde bulundum. 2007 yılında AK Parti Çankaya İlçe Başkanı oldum. Halen Genel Merkez Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcılığı göreviyle birlikte Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü görevini yürütmekteyim” dedi.

ADANALILARIN DUALARINA TALİBİM

24 Haziran saçimlerinde Adana’dan Adana Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaparak çıktığı bu yolda Adanalıların destek ve dualarına talip olduğunu belirten Varol “Hep beraber Adanamızın ve daha güçlü olması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Başkan ‘ olması için tüm gücümüzü harcayarak çalışacağız. Partimin teveccüh gösterip aday gösterkesi halinde milletvekili olarak ülkeme ve milletime hizmet etmek istiyorum. Bizlere veriler görev ne olursa olsun her zaman AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olmaya devam edeceğim. Siyasiti AK Parti’de başladım, nefes aldığım soürece AK Parti’de kalacağım. Bizim davamız ülke ve millet davasıdır, AK Parti milletin partisidir. Davası ‘Hak’ davasıdır. Güçlü ve lider ülke olarak Türkiye’nin imarını hep birlikte tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

 

 


Yorumlar (1)
    Google