• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 16:58
 
Çulhaoğlu: Seçime hazırız KENT- İYİ Parti Adana İl Başkanı Metanet Çulhaoğlu, Çukurova ilçesindeki Sosyete Pazarında ‘’Anlat Hemşehrim Dertleşelim’’ projesi ile genel merkezden gelen otobüsün önünde basın toplantısı yaptı.Seçimlerin erkene alınması nedeniyle il yönetimi ve ilçe başkanlarıyla birlikte açıklama yapan Çulhaoğlu, “Hiç bir engel iktidarımızı engelleyemez” dedi.

Mitinge dönen basın toplantısına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  İl Başkanı Metanet Çulhaoğlu, “Seçim sürecine girdik. Biz İYİ Parti olarak seçime hazırız. Seçim sonucunda da iktidar olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.  24 Haziran seçimlerine yasal olarak girme hakları olduğunu belirten Çulhaoğlu,  şöyle devam etti:
“Partimiz 10 Aralık’ta ilk kongresini yaparak büyük bir coşku ile kuruldu ve Türkiye’nin umudu oldu. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; kimsenin ötelenmediği  toplumun  ayrıştırılmasının önüne geçecek politikalarla ve en önemlisi milletin değerlerinin saygıyla korunduğu bir anlayışı ortaya koyan İYİ Parti, milletin doğal ittifakı ile hızla büyümektedir. Bu büyümeyi görenler korktular. Bunları  nasıl engelleyebiliriz diye çare ararlarken ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı  işadamlarına seslenerek ‘’Sağnak yağmur geliyor , çatılarınızı onarın’ uyarısında bulundu. Sayın Bakan haklıydı, ekonominin gidişatının zorlaştığını görerek toplumu uyarmıştı. Olağanüstü Hal ile yönetilen Türkiye’den yatırımcı kaçmakta, işte bu süreç nedeniyle Sayın Devlet Bahçeli ,Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle Hükümetin 3 Kasım 2019 tarihine kadar süreci götürme imkanı olmadığını ifade ederek erken seçim istemiştir.Yani bu hükümetin bittiğini 16. Yılında iflas ettiğini söylemek istemiştir.
Biz İYİ Parti olarak iktidara talibiz ve Allah’ın izniyle iktidar olacağız. Evine ekmek götüremeyen babanın boynu bükülmesin diyerek yola çıktık. İktidara yürüyoruz. Anaların göz yaşlarının dinmesi, işsiz vatandaşlarımızın, gençlerin umudu ve ürünü para etmeyen üreticinin kurtuluşu için iktidar olacağız. Dünyaya el açan bir Türkiye’den, dünya’yı doyuracak bir Türkiye’yi yeniden inşaa edeceğiz. Türkiye’yi Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muassır medeniyetleri seviyesine çıkarmak için çalışacağız. Bizler Cumhuriyet nesilleri olarak İYİ Partide toplandık, çığ gibi geliyoruz. Ne kandıran, ne kanan daima doğruluktan yana olan, parlamenter sistemi yeniden tesis etmek ve hukuk sistemini bağımsız, adil ve uygulanır kılmak , Anayasa hükümlerine aykırı uygulamalar yapılmasını önlemek için dünya ile barışık, saygın Türkiye’yi  inşa etmek için biz geliyoruz. Bu arada Genel Başkan Yardımcımız Aytun Çıray’ın da açıkladığı gibi Yüksek Seçim Kurulu, partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir.Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir” dedi.


Yorumlar (1)
    Google