• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ağustos 2019
  • 14:10
 
Bir tetikçinin kirli yüzü

Bir tetikçinin kirli yüzü

Bir tetikçinin kirli yüzü

Giriş:01 Şubat 2019 08:51 

Bir tetikçinin kirli yüzü

        Büyük oku AAA

Yıllardır İhlas’a iftira atan ama cevap vermeye tenezzül bile etmediğimiz Sabahattin Önkibar nasıl bir adammış bizden dinleyin. Bir tetikçinin gerçek yüzünü ifşa ediyoruz.

İhlas Holding'in aleyhine yalan yanlış konuşması için Sözcü gazetesi patronu Ertuğrul Akbay'dan 350 bin lira aldığı tespit edilen Sabahattin Önkibar, kirli pazarlığı panikle inkar etti. Kiralık kalem Önkibar, 532 numaralı telefonunda Whatsapp olmadığını söyledi. Biz de zaten o telefon hattı üzerinden kurye ile görüşme yaptığını yazmadık. Çünkü Önkibar'ın parayı alacağı kişiyle Hollanda kayıtlı bir hat üzerinden irtibata geçtiği belirlendi. Bununla ilgili sadece bir belgeyi yayınladık. İddialarımızın doğruluğunu ispat etmek bakımından yargı süreci başlayınca diğer belgeleri de paylaşacağız.

Parayı elden alan Önkibar ‘banka hesaplarım incelensin' diyerek şov yapmaya kalktı. Aynı Önkibar, birkaç aydır Ankara dışına hiç çıkmadığını da söyledi. Oysa Önkibar'ın önceki gün Sözcü'nün patronu Akbay ve belgelerimizi çürütmek için tutulan bilirkişi ile bir araya geldiği belirlendi.

 

HASTALIĞINI KULLANDI

Yıllardır attığı çamurlara, iftiralara, yalanlara tenezzül edip cevap vermediğimiz Sabahattin Önkibar'ın skandalları bununla sınırlı değil. Tetikçi Önkibar'ın ‘yalanlar kitabı'na yazmadığı herzelerini yazıyor ve gerçek yüzünü ifşa ediyoruz. İşte Önkibar'ın gasp, hırsızlık ve tacizlerle dolu kirli geçmişinden notlar:
Tetikçi kalem Önkibar, beyin rahatsızlığı geçirdi. ABD'de ameliyat oldu. Parasını tabii ki iftira attığı rahmetli Enver Ören Ağabeye ödetti. Daha sonra para kayboldu yalanıyla tekrar Enver Ağabeyden para dilendi. Hastalığını bile kullanarak İhlas'tan 140 bin dolar götürdü.

- Ankara büroda çalışan altı personeli işten çıkarttı ve bunu İstanbul'a bildirmedi. 2 yıl boyunca işten attığı muhabirin maaşını kendi cebine indirdi. Olay, işten çıkarılan muhabirlerin SSK'ya başvurması neticesinde ortaya çıktı.

MAAŞLARI GASBETTİ

- TGRT ve Türkiye gazetesi bürosunda çalışan muhabirlerin ve kameramanların yurt içi ve yurt dışı harcırahlarını hiç ödemedi. Daha sonra bu harcırahları kendi cebine indirdiği anlaşıldı. Olay, Ankara temsilcisi değişince, muhabir ve kameramanlara harcırah parası verilmeye başlanınca ortaya çıktı.

MUHABİRİ TACİZ ETTİ

-1993 yılındaki bir ABD gezisinde kendisi ile giden kameramanın otel parasını cebine indirmek için o kameramana “Git bir kameraman arkadaşının yanında kal” dedi. Kameraman “Nerede kalayım, olur mu deyince” de “Git lobide otur uyu” diyecek kadar vicdansızlık yaptı.
- Ankara büroda üç muhabiri adamları tarafından dövdürerek binadan attı.
- Ankara büroda çalışan bir kadın muhabiri taciz etti. Bütün muhabirler ve kameramanları göreve göndererek tacize yeltendi. Kadın muhabir işten ayrıldı.
- Televizyon programına çıkardıklarından para alıp cebine indirdiği daha sonra ortaya çıktı.


Yorumlar (1)
    Google