• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Şubat 2019
  • 08:48
 
Berkay’ın büyük başarısı Özgür Kulaçlar Spor Kulübü, Türk yüzme sporuna önemli isimler kazandırmaya devam ediyor

Berkay’ın büyük başarısı

16 yaşındaki genç sporcu Berkay Güllü, 800 serbestte Milli Takım barajını geçerek ülkemizi uluslar arası platformda temsil etme hakkını kazandı. Antrenörü Özgür Yarar, “Sporcumuzu milli takıma kazandırarak 2 yıl sürede nasıl sağlam adımlar attığımızı göstermiş olduk” dedi. 

İSTİKRARLI ÇİZGİ DEVAM EDİYOR
Özgür Kulaçlar Spor Kulübü, kısa zamanda Adana’nın en önemli işlerine imza atan bir kulüp haline geldi. 11 yaşındaki Burcu Aliye Bulut’tan sonra şimdi de 16 yaşındaki Berkay Güllü, milli takım barajını geçerek adından söz ettirdi. Başarısını ‘tesadüf’ olmadığını gösteren Özgür Kulaçlar Spor Kulübü, altyapısında yer alan sporcularla gelecekte adından daha çok ettireceğine kesin gözüyle bakılıyor.
ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK
Başarılı antrenör Özgür Yarar, Berkay’ın Milli Takım düzeyinde katılacağı platformlarda da başarı sağlayacağına yürekten inandığını söyledi. Berkay gibi değerli sporcular yetiştirmenin onuruna sahip olduklarını ifade eden Yarar, “Elbette yaptığımız emeklerin karşılığını almak harika bir duygu. Çok çalışıp sporcularımızın bu şekilde ödüllendirilmesi bizleri ayrıca motive ediyor, geleceğe daha güvenli bakıyoruz” dedi.
ÜLKEMİ TEMSİL EDECEĞİM
16 yaşında MİLLİ Takım forması altında mücadele edecek olan Berkay Güllü ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle bana büyük emekler harcayan Özgür hocama teşekkür ediyorum. Ancak daha yapacak çok işimiz var. 800 serbestte milli takım barajını geçtim lakin daha orada kırılacak ve başarılacak şeyler var. Başarımızın anahtarı çok çalışmak. Bunu da daha da fazlalaştırarak Milli Takım düzeyinde de ses getirmeyi planlıyorum” diye konuştu.
ADANA’DA FARKINDALIK YARATTI
Özgür Kulaçlar Spor Kulübü 2016 yılında kuruldu ancak 2,5 yıldaki sportif başarılarıyla bu sporda uzun yıllardır yer alan kulüpleri gölgede bırakmayı başardı. Yüzme sporundaki farklılığıyla her kemsin taktirini kazanan ve örnek kulüp olarak gösterilen Özgür Kulaçlar Spor Kulübü, altyapıda ki sporcu ordusuyla da gelecek yıllarda Adana’da 1 numara olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.


Yorumlar (1)
    Google