• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 05:47
 
BAŞKAN BOYDAK’TAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak; 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN BOYDAK’TAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Başkan Vekili Boydak mesajında;

“   Öğrenmek ve öğretmek üzerine bir yaşamın içerisindeyiz. Öyle ki öğrendiklerimiz ve bu öğrendiklerimizi bizlere öğreten unsurlar hayatın ta kendisi olduğu gibi aldığımız riskler, hayaller ve gelecek için hedeflerimiz de bir nevi öğretici konumundadır.

Çocukluğumuzun ilk öğretmenleri ise anne ve babalarımızdır. Onların karakter ve meşrebine ve yaşam standartlarına uygun ilk eğitimimizi alırız. Sonrasında okul yolunda ilk kez alfabeyle tanışır şefkatli kollarını açan öğretmenlerimizle karşılaşırız. İyiliğin, dürüstlüğün, hayata yakışır birey olmanın öğretisi öğretmenlerimizden aldığımız bilgi ve birikim ile değer kazanır. Ötesinde öğretmenlerimiz;  müspet ilimler dışında hayatımızda alacağımız önemli kararlar noktasında başrol oyuncusu olurlar.

Çocuklarımızın yaklaşık 15 yılı bu ilim erbabı kişilerin gözetiminde geçer. O sebeple alınacak dersten ziyade; dürüst, ahlaklı ve saygın bireylerin yetişmesi açısından öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir.  Öğretmenlerimiz kimi zaman bir köy okulunda hademe olup sıcak bir sınıf için sobaya odun taşıyan bir vefakâr yürek, kimi zaman yurdun en ücra köşesine korkusuzca giderek şahadet şerbetini içip memleket için can verendir. Öğretmenliğin ne kadar zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu biliyor ve onların bir öğrencisi olmaktan bizler de onur ve gurur duyuyoruz.

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit öğretmenleri, hayata veda eden eğitim emektarlarını ve hayatta olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, ilim yolunda başarıların devamını diliyorum.” dedi.

 


Yorumlar (1)
    Google