• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Ocak 2019
  • 04:35
 
“Annelerimize sevgimizi, saygımızı eksik etmeyelim” KENT- Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, yayınladığı mesajla başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin “Anneler Günü”’nü kutladı.

“Annelerimize sevgimizi, saygımızı eksik etmeyelim”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Dünyada her güzel şey anaların eseridir' sözleri ile kutsallıkları tescillenen en kıymetli varlıklarımızın anneler olduğunu ifade eden Başkan Sözütek, “Bizleri büyüten yetiştiren insanlık âleminin en saygıdeğer insanları olan annelerimizin çocuklarından tek beklentileri görecekleri sevgi ve ilgidir.  Onları mutlu etmenin en güzel yolu hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmemektir. Bu nedenle anneler sadece yılın bir gününde değil, her gününde hatırlanmalıdır” dedi.

 

Annelerin hayatın her alanındaki etkin katılımlarının yanında, annelik sorumluluğunu da özveriyle yerine getirdiğini belirten Başkan Sözütek, “Yeryüzünde bir annenin yavrusuna gösterdiği şefkati, karşılıksız sevgiyi ve sınırsız özveriyi başka hiçbir yerde bulamayız. Annelerimiz, sevgi ve şefkatin sembolüdür. Annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz”diyerek şunları söyledi:

 

Anneler Günü vesilesiyle, nice emeklerle yetiştirdikleri evlatları vatan uğrunda şehit olan, yüreği yaralı tüm şehit annelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Acılarını yürekten paylaşıyorum. Sevginin ilk kaynağı olan ve çocukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, yerleri doldurulamaz annelerimizden hayatta olmayanlara rahmet dileklerimi, yaşayan annelerimize ise uzun ömür ve içten sevgi ve saygılarımı iletiyor, bu vesileyle, başta şehitlerimizin anneleri olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, her birini saygıyla sevgiyle selamlıyorum

 


Yorumlar (1)
    Google