• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Mayıs 2019
  • 10:12
 
AKAMDER ve AYAMDER de BİRLİK ZAMANI İnşaat sektörünün iki kardeş derneğinin bir araya geldiği toplantıda Sektörün sorunları ve çözümü noktasında önemli adımlar atılarak birlikte hareket etme karar alındı.

AKAMDER – AYAMDER’ DEN FEDERASYON ADIMI

 

 

AKAMDER – AYAMDER in Ortak Paydası

“SEKTÖR DE SIKINTI HAD SAFHADA”

 

KENT - AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) ve AYAMDER (Adana Yapı Müteahhitleri) ‘in Bir araya geldiği toplantıda sektörün sorunları konuşularak çok önemli kararlar alındı. AKAMDER ve AYAMDER ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıda, müteahhitlerin sıkıntılarının had safhaya ulaştığını  inşaat sektörünün yaklaşık 250 iş kolunda da lokomotif konumunda olduğunu vurgulayarak iktidarın acilen konuya el atması gerekliliğine dikkat çektiler.

 

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu “sektör olarak kardeş dernek olan AYAMDER e ziyaretimiz Başkan Nadir Vurankaya ve yeni seçilen yönetim kurulunu tebrik ettik. Sektörün sorunlarına çözüm noktasında birçok konuyu ele alarak birlikte hareket etme kararı aldık. Hatta bu konuyu daha ileriye taşıyarak Federasyon kurma konusunda da fikir birliğine vararak istişarelerimizi daha sık aralıklarla yapacağız. Bu konudaki hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı fevkalade memnunuz. Adana ve Adana için olan her şey de birlikte adımlar atacağız.” Dedi.

 

AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya “İnşaat Sektörünün Kamudaki temsilcileri olan AKAMDER in ziyaretinden son derece memnun olduklarının altını çizerek, son derece verimli bir toplantı gerçekleştirmiş olduk. AYAMDER olarak elbette sıkıntılarımız had safhaya ulaşmış durumda. Bu konuda birlikte hareket ederek sorunlarımızın bir sonuca ulaşacağına inanıyorum. Bu konuda Federasyon kurma girişimimiz de bir çatı altında olmamızı sağlayacak çok önemli bir gelişme olacaktır.” Dedi.

 

AKAMDER – AYAMDER Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ortak payda olarak sıkıntıların had safhada olduğunu “Fiyat farklarının biran önce ele alınmasını, başta demir, çimento, akaryakıt olmak üzere gelen zamların bir denetime bağlanmasını, imar konusunda radikal kararlar alınmasının elzem olduğunu” ifade ettiler.

 


Yorumlar (1)
    Google