• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Şubat 2019
  • 18:58
 
Ağca: 2. Olağanüstü kongremiz yerel seçim hazırlığıdır KENT- İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca bir dizi ziyarette bulunmak üzere Adana'ya geldi.

KENT-  İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca bir dizi ziyarette bulunmak üzere Adana'ya geldi. İlk ziyaretini partisinin  İl Başkanlığı'na yapan Ağca burada partililerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istişarelerde bulunan 27. dönem milletvekili adayı Nihal Ağca İl Başkanlığının ardından Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunarak 12 Ağustos'da gerçekleştirilecek olan partisinin 2. olağan üstü kongresinin sürecini anlattı. Ağca, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile yaptığı sohbette sorulan tüm sorulara samimi bir şekilde cevaplar verdi ve İYİ Parti’nin Türkiye'deki tüm siyasi partilere bir demokrasi dersi verdiğinin altını çizdi.
İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 12 Ağustos'ta yapılacak 2'inci Olağanüstü Kongrede üst kurul delegelerinin tamamının desteği ile aday gösterileceğini başka bir adayın da çıkmayacağını söyledi.
Yerel seçimlerde partisinin adaylarının ‘emmi dayı ilişkisi’ ile değil parti bünyesinde kurulan bir ekip tarafından bilimsel verilere dayanarak profesyonel bir şekilde belirleneceğini dile getirdi.
Basiretsiz bir hükümet ile yönetilen ülkede eğitimin iflas ettiğini söyleyen GİK Üyesi Ağca, “Hükümet olarak eğitim veriyorum diye düşünme, sizin eğittim dediğiniz gençlerin hali son yapılan sınav ile ortaya çıktı. Bakkal defteri tutabilecek kadar bile matematik öğretememişsiniz” sözleri ile hükümete yüklendi.
Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca, “Hükümet ne iç poitikada ne de dış politikada başarılı değildir. Bu öyle her kafanız estiğinde ''Eyyy Amerika'' deyip efelenmeye benzemez. Birşeyler kazara yolunda giderse hükümet başarmıştır. Gitmez ise dış güçlerin komplo kurbanı olmuştur. Basit ve hiç de samimi olmayan söylemler artık vatandaşlara inandırıcı gelmiyor” dedi.
İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi 27. Dönem Milletvekil adayı Nihal Ağca, “İYİ PARTİ kutsal bir ideal için yollara düştü. Meral Akşener tek liderimizdir. 7 ay gibi kısa bir sürede bir çok engellemeye rağmen biri olağan diğeri olağanüstü olmak üzere iki kongre gerçekleştirmiş, tüm Türkiye'de İl, İlçe teşkilatlanmasını tamamlamış seçimlere girmiş ve şu an meclisde grubu bulunan bir partidir. Bilinmesi gereken gerçek ise 24 Haziran seçimlerinin tek kazananı liderimiz Meral Akşener ve İYİ Parti’dir. 12 Ağustos'da gerçekleştireceğimiz kongrede yerel seçimlerin startı verilecektir” şeklinde konuştu.
Ağca, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ziyaretininin ardından Sarıçam İlçede faaliyet gösteren dernek ziyaretlerinde bulundu.


Yorumlar (1)
    Google